Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az altatók mennyire számítanak...

Az altatók mennyire számítanak erős szereknek pl az illegális drogokhoz képest?

Figyelt kérdés
Rengeteg olyat hallottam hogy mindegy az, hogy a gyógyszer legális, nem sokban tér el a tiltott drogoktól. Igazából nem is a xanax erősségűek érdekelnek most. Van ismerősöm aki Dormicumon él. Fél doboz a napi adagja a legerősebből. Ő akkor most drogfüggő? Azt olvastam a betegtájékoztatóban a neten, hogy műtétek előtt alkalmazzák és azok akik ezt kapnak csak kísérettel hagyhatják el a kórházat. Napi adagja max 15mg. Ezek szerint akit én ismerek ennek a hétszeresét szedi napi szinten. Ez lehetséges? Úgy értem ez nem akkora mennyiség hogy meg lehet tőle halni? Az hogy lehetséges, hogy ennek ellenére dolgozik? Teljesen idegbeteg egész nap, néha teljesen kikel magából, majd ugyanilyen hírtelen újra béke van. Szoktunk erről beszélni néha. Mondta, hogy alvászava van mert a nagy hajtás miatt nem tudja kikapcsolni az agyát este. Mekkora gond ez?

2017. márc. 25. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Valamit valamivel hasonlíts össze. De igen, vannak a gyógyászatban használatos szerek amik komoly dózisban erősebbek mint az utcai drogok. Főleg mert amit az utcán veszel az higitott mocsok. De pl ma is lehet Magyarországon legálisan használni orvosi célra az utcán illegális szereket.

A haverod valószínűleg függő, de ez az ország amúgy is tele van velük.

2017. márc. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fiatal vagyok ezért úgy ha akarom ha nem ezekkel a dolgokkal találkozok. Van pl a morfium ami egy tiltott szer, ez a rákos betegeknek viszont legális gyógyszer. Ha pl ehhez viszonyítjuk egy erős altató mint a Dormicum mennyire veszélyes? Vagy nem lehet ilyen összehasonlításokat nézni annyira különbözőek? A családja is tudja hogy ezt csinálja ès mindenki beveszi hogy szegénynek túl stresszes élete van és nem tud aludni sem. Ha napi egy szem xanaxot szedne az még érthető. Na de ma utánaolvastam a Dormicumnak és sokkolt hogy milyen erős gyógyszerből és mennyi az adagja.
2017. márc. 25. 20:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet a morfiumot, a dormicumot, és az utcai drogokat összehasonlítani, mert más mindháromnak a hatása. Sőt, az un. utcai drogok sem egységesek, hogy lehet összehasonlítani a heroint az ecstasival, vagy a fűvel? Sehogy.


Napi fél doboz altató már durva visszaélés. Valószínű, hogy az ismerősöd függő, és már nappalra is szedi.

2017. márc. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És mit tudok én tenni, hogy segítsek neki?
2017. márc. 25. 21:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem sokat, maximum ráveszed, hogy keressen fel egy addiktológiai rendelést.
2017. márc. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!