Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy működik ma Magyarországon...

Hogy működik ma Magyarországon egy pszichiátria?

Figyelt kérdés

Kik kerülhetnek be? Kit tartanak bent? Mit csinálnak velünk, mit kell csinálnunk?


Tapasztalatok esetleg?


Aki válaszol, zöldet kap!



2017. márc. 28. 17:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon gyenge a színvonal szinte mindenhol. Közömbös orvosok, sokadrangú terapeuták. Legtöbbször kapsz egy ágyat és az dolgod hogy elüsd az időt estig. Közben a szobatársakkal megy a rivalizâlás kinek van nagyobb gondja. Dohányzás köré épül a társaság nagy rèszének az êlete. Semmit sem csinâlnak ott az emberrel. Max begyógyszerezik ha nem tud magával mit kezdeni és zavarja a fecsegésben az ápolókat. Tisztelet a kivételnek mert biztos vannak olyan helyek amelyek másképp működnek, biztos vannak lelkiismeretes orvosok de ritka, én még nem találkoztam vele.
2017. márc. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csak mert... Háziorvosom szóba hozta, hogy talán jó lenne ha megnézne engem egy pszichiáter. (komoly hangulatingadozások, rossz alvás, és néha a kimerültségtől hallucinációk, amik már olyan számba mennek h néha nem tudom igaziak-e). Mi kell ahhoz hogy én oda bemehessek? Hogy is mondjam... Pihenésre van szükségem, de nem megy. Munka mellett nem tudok egyszerűen. Értitek? Felpontoztalak egyébként, köszönöm!
2017. márc. 28. 17:48
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
Hát a pszichiátrián nem fogsz pihenni, az biztos. Jól bedrogoznak ugyan, de üvöltő őrültekkel raknak egy szobába. Tudom, volt már bent ismerősöm.
2017. márc. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Azért nem egészen igaz, amit az első írt. Nálunk nem ilyen rossz a helyzet.

Kérj először a neurológiára beutalót, a hangulatingadozáson és a fáradságon ott is segíthetnek. A Pszichiátriára sem fektetnek be azonnal, van járóbeteg ellátás is.A te esetedben ez a valószínűbb.

2017. márc. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kérlek, elmesélnéd nekem az Ő tapasztalatait? Ahány választ írsz annyit pontozok neked zöldben, csak mesélj, kérlek.
2017. márc. 28. 17:57
 6/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek zöld, csak kérem meséljetek tapasztalatokat!
2017. márc. 28. 17:57
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Első körben valószínűleg a szakrendelő pszichiátriai rendelőjébe küldenek.

Ha gondolod, a kórházba is bemehetsz, ha úgy ítélik meg, akkor fekvőosztályra kerülsz.

Dühöngő őrültektől nem kell tartanod, ők a zárt osztályon vannak benyugtatózva.

Viszont a pszichiátria nem szanatórium, hogy oda menj aludni :)

2017. márc. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem aludni akarok. Egyszerűen csak nyugalomra vágyom. Ti mondtátok, senki sem csinál semmit. Nekem ez hiányzik, de szüleimmel élek még, és nehéz pihenni hogy hol munka, hol ők azok akik piszkálnak valamivel... Nem kialvatlan vagyok, hanem idegileg nagyon kimerült.
2017. márc. 28. 18:17
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Háziorvos csak pszichiátriai szakrendelésre utalhat be. Ott nagyon nem csinálnak veled semmit, csak megvizsgálnak, és írnak gyógyszert. Ha szeded sacc. 3 hónapig, és nem javulsz, hanem inkább tovább romlik az állapotod, akkor kerülhet szóba a kórházi beutalás. Amit az első ír a kórházról az félig meddig igaz. Persze hogy unalom van. Nem tudom mire számított? Színdarabokra?
2017. márc. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapjában véve nagyon rossz a helyzet, az orvosok sémákban gondolkoznak, és nem azt nézik, mi van veled, hanem, hogy melyik kategóriájukba férsz bele, ha egyikbe se, akkor is beleraknak valahová. Úgy gyógyszereznek, hogy kipróbálnak egy csomó gyógyszert hátha valamelyik hat. Lehet, hogy pont egy gyógyszer mellékhatásaként fogod magad rosszul vagy furán érezni vagy furán viselkedni, azt is a tüneteid közé veszik.


Ha lehet, és nem szeretnél traumát magadnak, kerüld el.

2017. márc. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!