Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon ez megszünik magától? Lent!

Vajon ez megszünik magától? Lent!

Figyelt kérdés
Az én problémam egy gyakori sohajtozás amit napi szinten nagyon sokszor csinálok. Van hogy ez a sóhaj úgy érzem, hogy nem sikerült. Teljes kivizsgáláson átestem mindenem negatív! Fura még, hogy hétvégen elmentem messze a lakhelyemről 1-2 napra és majdnem megszűnt. Hétfőn meg csak bementem a fővárosba és ottis majdnem megszűnt. Aztán hetfőn be a suliba meg nem erősödött fel de ma(kedden) megint rossz lett.. ezt mi okozhatja szerintetek? Nagyon zavaró tud lenni, konkrétan a sírás kerülget már.. lassan elegem lesz belőle nagyon es valami bajt csinálok.. mellé társul meg sohajtáskor neha egy ilyen fura hanga a torkombol mikor sohajtok olyan mintha ilyen pattogós cukor lenne a torkomban es az pattan egyet egy pillanatra.. fülzúgás szokott még, néha mellkasszorítás, hőhullámok, ujjzsibbadás.. köszönöm a segítséget!:(

2017. márc. 28. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel a tartós, káros stressz hatása.

https://www.youtube.com/watch?v=IWxZ1tG0FQA&t=328s

2017. márc. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is a stressz a kiváltó oka ezeknek
2017. márc. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kezdődő pánikbetegségnek tűnik. Azért jobb, mikor elmész valahová, mert nem gondolsz a stresszes dolgokra, kikapcsolsz ezzel kapcsolatban. Nekem kamaszként volt fél év, mikor folyton légszomjam volt, rommá vizsgáltak, de persze semmi szervi bajom nem volt. Akkor szakítottunk egy sráccal, 2 év után, az összes barátom is elveszítettem emiatt, mert én mondtam ki, hogy legyen vége... Aztán ahogy lettek újak, elmúlt. Viszont a mai napig, ha elkezdek valamin stresszelni, pár napig újra fulladok. :/
2017. márc. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De a pánikbetegség nem így kezdődik!! Ugye(?)
2017. márc. 29. 06:48
 5/7 A kérdező kommentje:
16 vagyok! Jártam pszichologusnál is ki azt mondta, hogy szó sincsen pánikbetegségről. Remélem igy is van.
2017. márc. 29. 06:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Pedig ez nekem is pánikbetegségnek tűnik...

Érdekes egyébként, és evészavaros voltam, hétvégén otthon normálisan "tudtam" enni, jól voltam nagyjából, az iskolában meg attól is bűntudatom lett ha ránéztem az ételre... Köszönjük oktatási rendszer.

Sajnos segíteni nem igazán tudok, szerintem járnod kellene pszichológushoz.

Talán ami beválhat, hogy keresel egy olyan hobbit vagy sportot, amit élvezel, és le tudod rajta keresztül vezetni a stresszt. Szerintem ennek legjobb módja az önkifejezés valamilyen művészetet keresztül (nekem ez az írás volt), amiben nem muszáj jónak lenned, a lényeg, hogy élvezed és szívesen csinálod.

Gyógyszerhez egyébként csak akkor nyúlnék a helyedben, ha nagyon rossz a helyzet, mert az ilyenek hamar függőséget okoznak.

2017. ápr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pánikbetegség pánikrohamokkal kezdődik nem? Lekopogom meg nem voltak rohamaim
2017. ápr. 17. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!