Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sertralin, Xanax és alkohol...

Sertralin, Xanax és alkohol együtt?

Figyelt kérdés
Régóta szedem a Sertralint és elég sok alkoholt fogyasztok ezzel egyidőben, de nem szokott belőle probléma lenni. Viszont lehet ebből később egészségügyi problémám? Xanax-ot is szedek de nem folyamatosan, arra viszont nem nagyon merek inni sokat. Lenne valami negatív hatása, vagy a Xanax is olyan mint a Sertralin, és mértékkel lehet mellette alkoholt fogyasztani?

2017. márc. 31. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:

A nyugtató bevétele után kb 2 óráig én nem innék.

Legjobb lenne egyébként is leállnod a nyugtatóval, mivel már régóta szeded a szertralint, mennie kéne. Mennyi a szertralin adag 75, 100 mg?

2017. márc. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A Sertralin a maximális 200 mg, igazából a Xanaxot csak vészhelyzetben szedem. Csak szerettem volna tudni, hogy lehet-e mindebből egészségügyi problémám.
2017. ápr. 1. 02:48
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
A gyógyszer és az alkohol együttes fogyasztásának káros hatása nem azonnal jelentkezik, hanem sokkal később. Évek, évtizedek múltával, amikor már el is felejtetted az egészet. A tested nem felejt! Könyörtelenül benyújtja a számlát, akármit követsz is el ellene.
2017. ápr. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen, függő leszel. Nem fogsz tudni ezekről lejönni, mert csak akkor érzed majd magad nyugodtank, ha ezt a kombót bevetted, megittad. Aztán egyre több kell, és végül munkaképtelenné válsz.
2017. ápr. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, h munkanélküli leszel. De belefogsz halni. Sajnos ez nem vicc. A testvérem hasonló okokból halt meg. Előtte sokat szenvedett de a szerek nem engedték ki a fogsàgukból.
2017. ápr. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért szerintem ez nem egyenlő a munkanélküliséggel, egyetemre járok jelenleg és egészen jól is megy. De tudom, hogy egészségtelen és a Xanax-ot próbálom csak vészhelyzet esetén szedni, de nagyon nehéz a rossz időszakokat átvészelni nélküle.
2017. ápr. 26. 11:03
 7/7 anonim válasza:

Mivel a szertralin a szerotonin visszavétel gátlók csoportjába sorolható, valamint az alkohol is segíti ennek megvalósulását elég kemény függőséget okozhat a kettő együttes bevétele, nem beszélve arról, hogy súlyos szerotonin szindrómát idézhet elő, ami akár halállal is végződhet. 1 évig voltam rajta, valamiféle stimuláns kábítószer hatását váltja ki az együttes alkalmazás. Sem MDMA, sem amfetamin élményhez nem hasonlítanám. Zsibbadt vagy, mégis pörögsz, és azt érzed szétfeszülnek az idegsejtek az agyadban valamint szexuális túlfűtöttség a kielégülést mellőzve. De én függő voltam, nekem más volt a szituáció. Amikor lejöttem róla vizuális hallucinációk, rémálmok, áramütés szerű érzetek az agyban, remegés,szívritmuszavar hányinger és egyéb szép dolgok.


A xanax pedig benzodiazepint tartalmaz,mivel mindkettő depresszáns alkohollal együttesen alkalmazva felerősíti a nyugtató hatást, ezzel megdobva annak esélyét, hogy toxikus tüneteket idéz elő.


A gyógyszer, alkohol kombó az egyik legveszélyesebb kísérlet, amit az ember elkövethet maga ellen. Persze én nem tartottam a mértéket, a felelősségteljes alkalmazás itt is nagyon sokat nyom a lattban.

2021. máj. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!