Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet segíteni valakine...

Hogyan lehet segíteni valakinek aki vagdossa magát?

Figyelt kérdés
8 hónapja új osztályba kerültem és már az első nap is észrevettem, hogy az egyik srác karján rengeteg sebhely van. Néhány nappal ezelőttig nem is kérdeztem rá (Ugyebár ez nem olyan téma amivel szívesen kezd egy barátságot az ember, plusz a sebei már szépen begyógyultak szóval nem akartam felhozni a kérdést ha már úgyis abbahagyta). A héten együtt volt velük tesink és látszott hogy újrakezdte. Nagyon sok mély és friss seb volt az alkarján, meg egy nagy horzsolás a lábán. Akkor rákérdeztem és ő elmesélte hogy korábban is csinálta és egyszer túl mélyen vágta meg a csuklóját és végül a kórházban kötött ki. Az egészet nagyon rosszul élte meg és nem akart a családjának sem fájdalmat okozni, ezért kb egy évig nem nyúlt a kés után, alkohollal próbálta helyettesíteni. Aztán egy hete újrakezdte. Azóta már beszélt az iskolapszichológussal, viszont a szüleivel nem. A legjobb barátainak sem mesélte el ezeket, csak nekem, pedig korábban ennyire nem voltunk jó viszonyban. Nem tudom hogyan segíthetnék neki, hamár ennyire bízott bennem és megosztotta velem az érzéseit. Kérlek adjatok hasznos tanácsokat, hogy mit mondhatnék vagy tehetnék érte! Köszönöm. 17/L

2017. ápr. 9. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Hogyan lehet segíteni? Kényszerzubbonnyal.
2017. ápr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Hogyha ő fiú és te lány vagy (ahogy ez a leírásból látszik) akkor lányként jó pont lehetsz neki. Mindig keresd a társaságát amikor csak tudod, engedd meg neki h kibeszélje magából azt ami benne van. Ez tud segíteni. Érezze azt hogy mellette vagy. Hidd el, már ez nagyon sokat fog segíteni neki. ;)
2017. ápr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom!
2017. ápr. 9. 19:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Több szeretettre van szüksége.
2017. ápr. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!