Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Férfiak, hogyan vettétek...

Férfiak, hogyan vettétek tudomásul, hogy nagy valószínűséggel nem lehet saját gyereketek?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje tudom, hogy a azoospermiám van korábbi betegség miatt, próbálkoztunk herebiopsziával és lombikokkal.


Nem jött össze saját spermiumból, rossz minőségű volt, nem éltek túl az embriók. Most szembesültem ezzel, és nem tudom, hogy hogyan dolgozzam fel.


Az a baj, hogy már régóta nagyon szeretnénk gyereket, nagyon megviselt lelkileg ez a lombikozás körüli hajcihő. (a feleségemet is, őt is kellene biztatnom, támogatnom, de hogyan csináljam, ha én is teljesen ki vagyok bukva.)


teljesen céltalannak érzem az életemet jelenleg (40 felett vagyok). Nem tudom, hogy miért hajtsak, miért dolgozzak tovább, mi értelme van az egésznek. Jól élünk, mindenünk megvan, csak totál céltalannak látszik az egész szar.


Nem tudom, tapasztalt-e valaki hasonlót, és ha igen, mit tett, hogyan dolgozta fel, mit csinált, hogy túljusson ezen.



2017. ápr. 13. 05:55
 1/4 anonim ***** válasza:
igaz én nőként vagyok meddő és tudom milyen érzés , de nekem és szerencsére a férjemnek sem volt probléma hogy a gyerekünk genetikailag is a sajátunk legyen... egy 3 éves örökbe fogadott kisfiú szülei vagyunk és hidd el, ahogy meglátod a babát akit ajánlanak nektek, onnantól eszedbe sem fog jutni, hogy nem a "te véredből" van :) vagy mind a ketten nagyon ellenzitek az örökbe fogadást? feleséged mennyire nyitott erre? beszéltetek már egyáltalán róla?
2017. ápr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem fogadd el, hogy ettől nem leszel kevésbé férfi és apaként sem leszel kevesebb ha örökbefogadott guermeketek lenne. Az én páromat csecsemőként fogadták örökbe és ugyanolyan szinten tud kötődni mint bárki más a szüleihez.
2017. ápr. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolom marad az örökbefogadás. Gondolkozz el rajta, hátha.

Sok embernek sokkal rosszabb sorsa van, mint neked. Persze ez sem jó, de te még élhetsz normálisan.

2017. ápr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenkinek a saját sorsa a legnahezebb szerintem az nem viszinyítási alap, hogy másnak más probléma nehezebb. A lényeg hogy ne álljatok meg, nem kell elfogadni, hogy nem lehettek szülők. Megoldást keressetek, ne legyen bűntufatod, szerintem a párod sem érez dühöt irántad. Neki legfeljebb az nehéz, hogy ugyanolyan csalódott mint te. Ez az ellen irányulhat, hogy ő is babát szeretne. Ez azért kifejezi egy kapcsolat mélységét. Együtt ûljetek le és beszéljétek át milyen lehetőségeitek vannak még. Előtte pedig ne szégyeld hogy így érzel, ő a párod az életben, szeret téged és mind a kettőtöknek jobb ha elmondjátok mennyire viselt meg a dolog. Sok sikert kívánok ahhoz hogy találjatok megoldást.
2017. ápr. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!