Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A nagy stressz okozta álmatlan...

A nagy stressz okozta álmatlanságra használna a Valeriana Teva nyugtató? További kérdések a kifejtős részben.

Figyelt kérdés

Az utóbbi időszakban sok stressz ér a munkahelyemen. Egyelőre nem tudom megszüntetni a stressz okát.


A stressz miatt álmatlanság lett úrrá rajtam, ami azt jelenti esetemben, hogy éjfélnél hamarabb nem tudok elaludni (nem ritka az, hogy kb. hajnal 1.00-kor alszom el). Viszont reggel 5.30 körül kelnem kell. Ez már kezd kimeríteni. Itt a mozgás sem segít,legalább is annak is több idő kellene, de addigra csak jobban kimerülnék.


Olvastam a Valeriana Teva gyógynövényes nyugtatóról.

Ma ezt szereztem be egy közeli patikában:

[link]



1.Ha még soha nem szedtem semmilyen altatót/nyugtatót, bevehetek a Valerianából 2 szemet alvás előtt? Annyit írnak a tájékoztatójában. Nem sok az kezdésnek, ha azelőtt semi ilyet nem szedtem? (Napközben nem akarok egyet sem, nekem csak a pihentető alváshoz volna rá szükségem).


2.Ha még soha nem szedtem semmilyen altatót/nyugtatót, akkor esetemben segítene most?


3. Nem akarom sokáig, tehát hetekig, hónapokig szedni.

Ezt lehet úgy hatásosan szedni, hogy akkor veszek be alvás előtt 2 szemet, amikor érzem, hogy nem menne az alvás éjszaka? Vagy rendszeresen kellene szedni?


4. Ha egy hétig naponta szedném, alvás előtt 2 szemet, annyi idő alatt ugye még nem szoknék rá? Utána simán abbahagyhatom, vagy hogyan kellene leállni vele?


Előre is köszi a válaszokat!



2017. ápr. 19. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
A valeriana természetes nyugtató, szedése ártalmat nem okoz ( de a haszna is csak ennyi...) Inkább a stresszt próbáld megoldani. Hidd el, hogy lehet...
2017. ápr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Engem a Valeriana hatása érdekelne.Ez egy átmeneti állapot a stresszt illetően, és hidd el #1, hogy nem tudok mást tenni, csak kivárni...

De addig nem ártana aludni sem. :)

2017. ápr. 19. 20:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne félj tőle,nagyon gyenge.Lefekvés előtt 1-2 óràval bevehetsz egye kettot.Ez csak gyógynövény.Nincs mellekhatàsa.Enyhén altat,kellemesen nyugtat.De nem leszel tőle zombi.Bizonyos időközönként szunetet kell tartani.Tehat inkabb alkalmilag szeedd,mikor tenyleg szükseges.
2017. ápr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon erős szorongásaim voltak, arra sajnos nem hatott a Valeriana. De hátha neked használni fog. Enyhe nyugtató, lefekvés előtt nyugodtan be lehet venni belőle 1-2 szemet.
2017. ápr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!