Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Valeriana segíthet a Xanax...

A Valeriana segíthet a Xanax elvonáson?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy valamilyen szinten ugyanarra a GABA nevű valamire hat a Valeriana mint a Xani, csak gyengébben. Elég cefetül vagyok az alprazolám elvonástól, szerintetek segítene valamit a valeriana?

2015. júl. 5. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hát ezután hogy xanaxot szedtél vajmi keveset ér, de próba szerencse, bajod nem lehet
2015. júl. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom. De mielőbb Gyere le arról a szemétről, ha nem akarsz egy emberi ronccsá válni.
2015. júl. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Valeriana Relaxot próbáltam, meg sem éreztem.


Az én tippem, hogy vegyél Daedalont. Persze csak akkor vedd be, ha nem kell menned sehova, mert lehet, felborulsz tőle. Kalcium pezsgőtabletta. Mindkettő csökkenti a fizikai tüneteket, az irritációt. Vény nélküli allergia gyógyszerrel is lehet próbálkozni. Plusz egy akármilyen, általános fájdalomcsillapító.

2015. júl. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit nem fog használni. Én amikor leszokóban voltam minden gyógynövényt kipróbáltam,marék számra szedtem a vitaminokat,semmi nem használt. Nem is tudtam leszokni,pedig 5 hónapig csökkentettem fokozatosan.
2015. júl. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
3-as, köszi a tippeket! :) A Daedalon pontosan melyik részén segít az elvonásnak?
2015. júl. 8. 23:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez nem lesz egy tudományos válasz, csak a tapasztalatom. Blokkolja a testedben (agyadban) kialakuló folyamatokra a válaszreakciót. Nagyjából úgy, mint ahogy a nyugtató a stresszre hat. Ez a fizikai tünetekre jó, illetve, hogy jó-e... nekem az volt.


Wiki szerint: Dimenhidrinát (hatóanyaga)

Hatástanilag a hisztamin H1-receptor blokkolók közé sorolható, antiemetikus, szedatív, antimuszkarin, antihisztamin és antikolinerg hatással rendelkezik...


Antihisztamin az allergiára való gyógyszer is, bár azt erre nem próbáltam. De igen, valahogy úgy képzeld el a Daedalont, mint ahogy az allergiát csökkenti az erre szedett gyógyszer.


Ha meg úgy érzed, hogy hangyák mászkálnak az agyadban, legszívesebben letépnéd a bőröd, napszúrásszerű tüneteid vannak, azon a kalcium segít.


A Daedalon nekem jó volt mindenre, csak a szedatív hatása miatt nagyon nehéz ébren maradni vele, főleg eleinte.

2015. júl. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kis pontosítás. :)


Ezek nem leszokni segítenek, a folyamat maga ugyanannyi ideig tart, csak kevésbé érzed.


Az javaslom, hogy ha nem vagy semmire érzékeny belőle, szedj allergia gyógyszert, attól bajod nem lehet, legfeljebb nem hat (szerintem illene neki valamennyire, de csak kicsit értek hozzá), és nem is drága.


A kalcium pezsgőtablettát is idd a napi maximális adagban.


A Daedalont meg arra az esetre tartanám, amikor nagyon elviselhetetlen. Én három dobozzal (30 szem) leszoktam, de folyamatosan szedtem, és olyan brutál fejfájást csinált, hogy annyi fájdalomcsillapítót beszedtem, amitől egyrészt kinyírtam a gyomrom, másrészt rászoktam, igen, a fájdalomcsillapítóra. Szóval a végén már nem a Daedalontól fájt a fejem, hanem attól, hogy nem vettem be a fájdalomcsillapítót. Na ilyet többet nem csinálnék, nem tudtam, jó kis tanulópénz volt. Mindenesetre a xanaxról lejöttem. :)


Úgyhogy légyszi, csak mértékkel. Sok sikert!

2015. júl. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, ki fogom próbálni amiket ajánlottatok.


Egyébként segít valamennyit a Valeriana is (7-8 tabi) az elvonási tüneteket nem mulasztja el, de a szorongást egyértelműen csökkenti nálam.

2015. júl. 9. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!