Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a memória-kiesések mitől...

Ezek a memória-kiesések mitől lehetnek?

Figyelt kérdés

Sokszor nem tudom felidézni hogy ezt vagy azt megcsináltam-e már. Nem tudom hogy hol voltam aznap és mit csináltam pontosan. Nagyon kell koncentrálnom ha ezeket fel akarom idézni.


Ha olvasok valamit, gyakran egész bekezdéseket újra kell olvasnom, mert kiesik a fejemből és nem tudom miket olvastam.


Ha beszélgetek másokkal nagyon gyakran kiesnek fontos információk, néha pár perc múlva már semmire nem emlékszem, hogy miről beszéltünk.


Nem emlékszem, hogy ezt vagy azt mondtam-e valakinek, vagy sem. Gyakran vissza kell olvasnom a levelezést.



2017. ápr. 22. 00:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Megszabd tudni hány éves vagy?

Mert a kor is fontos.


Ez több tünet együttesből eredhet.

Pl. demencia, és még sorolhatnám. Skizofrén.


Van egy bolti eladó a szomszéd utcában, korban úgy 50 feletti lehet, Ő pl. tudja magáról, hogy aichemmer kóros.

De nem venni észre rajta, mert az néha elő jön, néha nem.

Az idő előrehaladtával mégis súlyosbodik.

A végén pl. ,ár a nevére sem emlékszik, vagy, hogy hol lakik.

Ez már a durvább rész.

Ilyen esetben állandó felügyeletre szorul, mint egy kisbaba.

2017. ápr. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Írd fel a dolgokat,hogy ne felejtsd el
2017. ápr. 22. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Még csak 21 vagyok.
2017. ápr. 22. 02:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha altatót szedsz vagy nyugtatót, vagy nem alszol eleget, akkor lehetnek memóriakiesések a rövid távú memóriából.
2017. ápr. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!