Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak én érzem Csernusnak ezt...

Csak én érzem Csernusnak ezt a videóját semmitmondónak?

Figyelt kérdés

A videó:

https://www.youtube.com/watch?v=HcyHb2Ju3x4


Olyan dolgok felett siklik el, amiket nem volna szabad ennyivel elintézni. Az illető családjáról, a családtagokkal való kapcsolatról semmit nem tud a pszichiáter, de már adja a tanácsot, hogy min változtasson a családjával kapcsolatban. Rendkívül összetettek is lehetnek a családi problémák. Igaz, felteszi a kérdést Csernus, hogy "Miért?", de egyből csak egyetlen lehetőséget szemel ki a sok közül és azt mondja el, akkor mit csináljon. Lehet az is, a családban valaki alkoholista, ezer más probléma lehet, ami miatt nem megfelelő az illető kapcsolata a családtagjaival.

Utána írja az illető, hogy élni sincs kedve. Az öngyilkossági gondolatok (vagy akár kísérlet, még az sem kizárt, hogy a kérdezőnek ilyenje volt) mögötti lelkiállapot nem olyan, hogy csak úgy túllép rajta valaki. Igaz, konkrétan öngyilkossági gondolatokról nincs szó, de nem derül ki egyértelműen, mit ért a kérdező az alatt, hogy nincs kedve élnie se. Itt annyival intézi el, hogy ez menekülés. Az is lehet, hogy gyógyszeres kezelésre lenne szüksége az illetőnek, nem tudhatjuk a rövid leveléből. Erre pedig nem megoldás, amit a doktor úr mond.


Én nagyon felszínesnek érzem az elhangzottakat a videóban, ennyi információ alapján nem lehet tanácsot adni senkinek. Azért is lep meg ez, mert Csernus nagyon elismert orvos.

(Az is meglepő, hogy "pszichiáter" van odaírva, pedig ilyen jellegű kérdésekre "pszichológus" tudna válaszolni, ő igazán kompetens.)


2017. ápr. 30. 00:57
1 2
 11/16 anonim válasza:

#10 Akkor azt tisztázzuk, hogy ez nem egy vakbél műtét. Az orvos itt nem fog rajtad közvetlen módon segíteni. Nem fogja megváltani az életed, még konkrét tanácsot is ritkán ad, nem a barátnőd.

Ellenben elmondja neked, hogy szerinte hogyan működnek bizonyos lelki folyamatok. A megváltásodért viszont te vagy a felelős. Neked kell magadnak levonnod a konzekvenciákat és implementálnod az életedbe.

2017. máj. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Az egész Csernus semmitmondó. Tök fura, hogy ennyi embernek bejön, de mondjuk a fidesz is népzerű sajnos, tele van az ország ilyen emberekkel. :(
2017. máj. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

De, de, 11-es, ez komolyabb, mint egy vakbélműtét! Annyira összetettek a lelki folyamatok, hogy egy ilyen videóval rengeteget lehet ártani!

Nem a semmire alapozva jelentek ki ilyeneket. Nekem is voltak, vannak problémáim, és ezekre visszagondolva, ez a videó nekem csak ártott volna régebben. Ha pedig én így vagyok vele, márpedig más embereknek is lehetnek ilyen problémái, akkor ez veszélyes videó. Életveszélyes. Rossz értelemben.


"Az orvos itt nem fog rajtad közvetlen módon segíteni." - Ez elhangzik a videóban? Oda van írva a videó alá? Nem. Honnan tudja a hétköznapi ember, aki odatéved a videóhoz és pont olyan a problémája, hogy hogyan segít/nem segít neki?


A lelki folyamatok egy részével valóban foglalkozik a videó, úgy kb. 60%-ával annak, ami szükséges lenne ahhoz, hogy az emberek egy része tudja hova tenni ezt a videót és jól tudja értelmezni saját magára nézve. Valakinek pont olyan területen lenne szüksége segítsége hasonló problémában, amire Csernus úr nem tér ki. És ez egyáltalán nem elhanyagolandó, mert élet-halál kérdés lehet akár adott esetben.


"te vagy a felelős" - Viszont, valakinek ehhez segítségre van szüksége, szakember segítségére, amit ebben a videóban nem feltétlen kap meg (ill. nincs rá utalás, hogy hogyan kaphatná meg), sőt. Ha elsiklanak a problémája felett, még csak a lehetőségét sem érintik, azzal igazán sokat lehet ártani. "Engem még a leghíresebb szakember sem ért meg". És annyi.


Nem tudhatjuk, hogy a kérdés beküldője milyen lelkiállapotban volt, amikor a kérdést beküldte. Lehet, épp az ereit készült felvágni, de lehet, ő ezt nem fogja leírni, mert attól tart, diliházba csukják, ha megtudják (igen, ez is lehet valóság, tessék szembenézni ezzel is, hogy valaki így gondolkodik! Pedig lehet, csak antidepresszáns kéne neki, de ő ezt nem tudja). Aki pl. ennyire el van borulva, azt nem lehet felelősségre vonni, hogy vonja le a konzekvenciákat és implementálja az életébe.


Legalább annyit mondhatott volna Csernus annál a résznél: "Bár nem ismerem a családját, családtagjait, de azt javaslom..." És itt már valamennyire megnyugszik a kérdés beküldője, hogy ha itt olyan probléma van, amit bármennyire is akar, nem fog tudni megoldani magától, legalább érintik és figyelembe veszik, hogy nem elhanyagolandó az a része sem.


Lehet, te sok Csernus könyvet olvastál. Más nem, és nincs feltételként odaírva a videóhoz, hogy az hallgassa, aki ismeri őt.

2017. máj. 22. 19:29
 14/16 anonim ***** válasza:
Csernusnak rengeteg olyan dolga van ami káros lehet annak aki komolyan veszi őt.
2017. máj. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

#13 Nézd, én is akkor kezdtem el önismereti témájú könyveket olvasni, mikor életem egy válságos szakaszában jártam. Rendkívül depresszív volt az állapotom, ez zavarta jelentősen a funkcionálásom is, ezért kezdtem neki ennek.

Ilyenkor, ez a "Bár nem ismerem a családját, családtagjait, de azt javaslom..." dolog teljes tévút.

Nem kifogásokat kell gyártani. Nincs olyan problémája, amit "bármennyire is akar, nem fog tudni megoldani magától"!

Mivel a problémája ilyenkor az, hogy képtelen megfelelően funkcionálni. Nem az, hogy apja, anyja, gyereke milyen.

Persze vannak megoldhatatlan dolgok, amiken maximum enyhíteni lehet, vagy azt sem. Pl egy rák, pl egy sérült gyermek, DE itt nem ez a problémám, hanem a saját képtelenségem a helyes működésre ezekben a keretekben.


"lehet, csak antidepresszáns kéne neki"

Vannak olyan esetek, amikor a depresszió látható ok nélkül alakul ki, ekkor valóban csak a gyógyszeres kezelés lehet megoldás. Ezt valóban diagnosztizálni kell.

Viszont bármely más esetben (ami a nagy többség) az antidepresszáns nem több pótszernél, mint az alkohol vagy bármilyen drog.

Csak is azért alkalmazzák ilyenkor, hogy levegyék időlegesen a terhet a psziché szerkezetéről. Elmúljon a belső feszültség és képes legyen gondolkodni az illető; felépíteni magában egy erősebb lelki vázat, ami elbírja majd a terheket.

Eljárhasson pl. pszichoanalízisre, csoport terápiára.


"valakinek ehhez segítségre van szüksége, szakember segítségére, amit ebben a videóban nem feltétlen kap meg (ill. nincs rá utalás, hogy hogyan kaphatná meg)"


Hogyne lenne, te tényleg nem nézted meg ezt a videót. A végén említ számára egy csoportot, aminek az önképzésén részt vehet, hasonló emberekkel találkozhat, sorsokat ismerhet meg. Ez maga a gyógyulási folyamat.

2017. máj. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy a családi kapcsolatokkal kapcsolatos problémánál meg kell állni és fel kell adni. Azt mondtam, hogy ez egy olyan probléma, amit nem lehet csak úgy hipp-hopp megoldani, és nem lehet ennyivel elintézni, amivel a doktor úr elintézi. Nagy valószínűséggel külön segítség kell neki abban, hogy megtanulja a kapcsolatát jó mederbe terelni a családtagjaival. Példának okáért az asszertív kommunikáció megtanítása is ide tartozna. De annyira előre kell haladni és nem lehet megállni, hogy ilyenre nem szabad kitérni, szerinted, és sok másra sem szabad kitérni, ami probléma itt felmerülhet.

Valóban mond valamire megoldásfélét a doktor úr, de nem a családtagokkal való kapcsolat problémájának a megoldására. A videó végére sem nyugszik meg adott érintett, hogy jó, majd ott biztos ezt a problémát is kezelni fogják, ha már Csernus csak úgy átsiklott felette.


Antidepresszáns: Itt most személyes tapasztalatról írok: Nem az a lényeg, hogy okkal vagy ok nélkül alakul-e ki depresszió. Ha kialakul valamiért egy olyan lelkiállapot, amikor bármit csinál az ember, nem áll vissza az, ami előtte volt, pl. hiába fut, sportol, hiába foglalkozik azzal, amivel nagyon szeret, stb., egyszerűen nem akar a gyógyult állapot visszaállni. Erre talán az antidepresszáns a legjobb. Nekem egyszerűen valamikor olyan tompa volt az egész agyam, hogy szinte semmit nem éreztem. Ezen az antidepresszáns segített.

"Viszont bármely más esetben (ami a nagy többség) ..." Oda van írva a videóhoz, hogy a nagy többség nézze? Nekem nem tűnt fel... Tudhatjuk, hogy a kérdező a nagy többségbe tartozik? Semmi biztos információ nincs erről. Semmit nem tudunk róla. És ez a baj!

2017. máj. 25. 21:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!