Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ahhoz, hogy ne...

Mit csináljak ahhoz, hogy ne befolyásoljon ennyire a depresszió?

Figyelt kérdés

Egyelőre közepes mértékű,de ez is eléggé kihat a hétköznapjaimra: nagyon nehezen tudok odafigyelni,és az emberekkel is nagyon rosszul bánok (egyre rosszabbul),egyre távolságtartóbb vagyok mindenkivel. Szinte bármin felhúzom magam,gyakran van olyan,hogy hozzám szólnak,én pedig egyből a plafonon vagyok és nem olyan módon válaszolok,ahogy szeretnék. Emiatt sok ember fordult el tőlem,és egyre kevesebb barátom van. Vannak olyan barátaim akik megértik a helyzetet,de nagyon erős lelki ismeretfurdalásom van,ha megint nem tudtam magam visszafogni. Néha még fizikailag is fáj a bűntudat (gyomoridegem szokott lenni és néha szorító érzés a mellkasban). A szüleimmel is egyre több konfliktus van,valamint a jegyeimen is sokat rontottam:eddig kitűnő voltam,most 3-as,4-es. Amikor már nagyon magam alatt vagyok,akkor vagdosom magam.és öngyilkossági gondolataim is vannak. Mit tehetnék ezek ellen? Előre is köszi annak aki (normális) választ ad! 15/L

ui: ez nem csak ilyen "beképzelt" depresszió,kivizsgáltak;és pszichológushoz is járok



2017. ápr. 30. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
A pszichológusod tudja erre a leghasznosabb választ adni. Mi nem tudjuk, mi váltotta ki, mi indította el a folyamatot, mire gondolsz, mielőtt vagdosnád magad. A probléma gyökerét kell megszüntetni, nem a tüneteit, legyen bármi is az.
2017. ápr. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kicsit felejtsd el magad, és probálj másokra figyelni. Pl szüleidre, hogy mivel tudnál hozzá járulni, hogy nekik kevesebb teher nyomja a vállukat. Vagy meglátni, hogy másnak is van gondja, vagy egészségi problémája.

Te meg készakarva tennél kárt magadban, mert nem látsz ki magadból, tudom ez most kicsit keményen hangzik, de remélem a gyógyulásodat szolgálja. Imádkozom is érte, hogy így legye :)

2017. ápr. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz utóirat.

Még azt szerettem volna írni az jó, hogy már észre vetted, hogy nem szeretnéd ezt így folytatni.És keresed a kiutat, az már fél gyógyulás.

2017. ápr. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!