Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történt velem? Kezdek...

Mi történt velem? Kezdek megőrülni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 17 éves fiú vagyok. Rengeteg problémám van. Sokszor nem vagoyk képes ezeket elismerni. Na de megpróbálom érthetően, és értelmesen megfogalmazni. Miközben ezt írom, folyamatos kétes érzés van bennem, hogy miért cisnálom, hisz én értelmes vagyok, De közben valami belülről az súgja, hogy ez közel sincs így. 2.5 éves kapcsolatomnak 2 hónapja lett vége, talán ez is közrejátszik. Úgy jellemezném magam, hogy egy magabiztos, ember vagyok, akinek vannak önálló döntései. Azonban két nap múlva már akár szorongok, nem vagoyk képes idegenekkel, vagy olyanokkal kommunikálni aki nem áll hozzám közel. Össze-vissza beszélek, hülyeségeket, nem tudom kifejezni magam, elrontom a szavakat, rosszu lejtem ki őket, majd ezek miatt elkezdek szorongani, izzadok, és elakarok menekülni mindenki elöl. Vannak napjaim, amikor ez nem jelentkezik, de akkor meg egyszerűen egy elviselhetetlen ember leszek, egész nap másokat terrorizálok lelkileg, úgy sértem meg őket ahogy csak tudom. Észre sem veszek, és boldogan csinálom ezt. Majd 5 perc múlva rájövök, hogy mit csináltam, és elfutnék, ha lehetőségem van, elkezdem ütnia falat, ha ezt senki más nem látja. Nem tudom kifejezni az érzelmeim. Sokszor maximalista vagyok magammal, de másik napokon nem érdekel hogy mi történik velem, és eluralkodik rajtam a lustaság. Sok esetben elvonulok, és bármit megcsinálok, ami feldobja az adrenalin szintem, felmászok magas dolgokra, extrémsport függő vagoyk, talán ez nem rossz tulajdonság, de gondoltam leírom. Nem bírom elviselni ha bírálnak, olyankor kikelek magamből ordibálok, majd elvonulok és a falat verem.Egy teljes mértékben ellentmondásos személyiséggé váltam az években. Mondhatni folytonos hazudozó lettem. Nem tudom mások előtt beismenri a hibáim. Mikor kisebb voltam, ovis stb., mindig csendes visszahúzódó voltam. Otthon sok vita szülőkkel stb. Jelen állapotban nem kötődök semmihez, és nincs semmi értelme az életemnek, ami miatt nagyon mérges vagyok a magamra, és csalódott, semmit sem értem el, és úgy érzem nem is fogok. Egész életembe mindenki úgy nevelt hogy "különleges vagyok", és sikeres leszek... Pedig csak gondolkodom.

2017. máj. 2. 21:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Szeretem magam mások fölé helyezni, És eszközként használni őket. Boldog vagyok ha irányíthatok valakit, és jellemző rám az érezlmi zsarolás.
2017. máj. 2. 21:29
 2/5 anonim ***** válasza:

"Szeretem magam mások fölé helyezni, És eszközként használni őket. Boldog vagyok ha irányíthatok valakit, és jellemző rám az érezlmi zsarolás".


Arra tippelek, hogy szociopata vagy. Jaa sanszos, hogy az vagy.

De írtad, hogy ha megsértesz valakit akkor lelkiismeretfurdalásod van...hááát nem tudom. Menj el pszichológushoz!

2017. máj. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok abban biztos hogy buntudat lenne, nem tudom nem vagyok ezek miatt szomoru, csak emiatt elitelnek az emberek.. Jogosan.
2017. máj. 2. 21:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát...akkor van egy rossz hírem. Több mint valószínű, hogy az vagy. Vagyis nem tudom, hogy neked ez mennyire rossz hír.
2017. máj. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kedves elkedvetlenedett Fiatalember, nem vagy őrült. Nem vagy bolond, hidd el. Egyszerűen még nem készültél el. (Csak ki.) Még alakulsz, sokat, nagyon sokat. Termelődnek a hormondjaid, amiknek meg kell találniuk a helyüket tested működésében. Ahhoz, hogy különlegesnek érezd magad, szükséged van arra, hogy megteremtsd ehhez a környezeted (a téged körülvevőket nyomod le, hogy te fenn maradj.) Hidd el, ez embernek mindig tanulnia kell! Te is egy tanulási folyamat közepén állsz, és hát azt kell, hogy mondjam, hogy mindig, minden élethelyzetben, életkorban újra kell tanulnunk önmagunkat. Talán félelmetes dolgokat művelsz, de ta magad nem vagy félelmetes! És rendkívül felszabadító lesz, ha egyszer vállat tudsz vonni és azt mondani, hogy igen, vazzeg, hülyeség volt, amit csináltam. És tudod mit? Az dobja rád az első követ, aki még nem követett el hülyeséget. Aki még nem ordítt rá másra (ha máshol nem, szavak nélkül, a lelke mélyén). Aki mindig megtalálta a szavakat. Akinek minden emberi kapcsolata tökéltesen múködött. Aki mindig maximálisan teljesített és sose került sötét alagútba. Különleges vagy, egészen különleges módon csak egyetlen-egy van belőled. És ha szemtől-szembe nem mersz bocsánatot kérni, az se baj, ha írsz egy sms-t, ha megbántottál másokat. De az is nagyon szép, ha berakod a reggli bögréd a mosogatóba. Hidd el, szüleid megértik a gesztus lényegét. És ha a fal helyett bokszzsákba bokszolsz, lehet, hogy még híres küzővé is válhatsz :). Tudom, hogy az ilyen válaszok, ha egyáltalán, akkor egy-két napig képesek feldobni kicsit az embert és aztán újra egy mély gödör alján találod magad... De hidd el, ez a világ egy gyakorló pálya. Nem kell tökéletesnek lenned. A tökéletességed kell gyakorolnod! Örülj, ha olyan terepre érsz, ahol van mi gyakorolnod!
2017. máj. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!