Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg lehetek vagy csak...

Pánikbeteg lehetek vagy csak simán kezdek megőrülni?

Figyelt kérdés

Minden rendben van velem látszólag. Meleg családi háttér, kevés, viszont megbízható időtálló barátok. Nincsenek anyagi gondjaink. Okos intelligens embernek tartom magam. Viszont rettegek a betegségektől. Orvos szerettem volna lenni, de a lelkem nem engedte. Nem bírok megbírkózni a gyötrelmes betegségek és a halál tudatával.

Mostanában betegeskedek. Influenza, megfázás és gyakran olvasok mindenféle cikket a neten. Abszolút mindent magamra veszek minden illik rám és félek, hogy be is következik. Meg már attól is hogy a gondolattal bevonzom. Ha valamilyen betegségnek halvány gyanúja is felmerül akkor rohanok orvoshoz. Pár napja beteg vagyok és párszor összekevertem a szavakat. Persze ebből arra következtetek hogy valami afaziás problémám van vagy épp napok óta strokeot akarok kapni. :(

Próbáltam tudatosan nem keresgélni a tüneteimre, de nem tudom kontrollálni.



2017. márc. 7. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Hipochonder vagy. Nagyon nem kellene magadat diagnosztizálni. Lehet nem ittál eleget, és attól keverted össze a szavakat, vagy a betegséged miatt be voltál pánikolva. Saját tapsztalat.
2017. márc. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Megfordult már az én fejemben is hogy hipochonder vagyok. De mit tudok vele kezdeni?

Most azon gondolkodom hogy a zavart ember tudja egyáltalán hogy zavart?

2017. márc. 7. 22:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs semmi bajod ! Csak sokat fantáziálsz.

Hogy miről fantáziálsz azt te döntöd el. Ennyi erőből fantáziálhatnál arról is , hogy multi milliárdos vagy és teljesen élethű képet is tudnál felidézni az egész szituról, de! attól még nem lenne igaz a történeted, hanem csak egy elképzelt de valóságosnak tűnő állapot.

Végül, csak hogy tudd, addig nincs semmi baj amíg tudod, hogy zavartan érzed magad. Ugyanis aki megőrűl az nem tud arról , hogy megőrűl, megőrűlt.

2017. márc. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A hipochondriát pszichiáter tudja kezelni.
2017. márc. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és még valami: NE olvasgass betegségekről, kerüld a webbeteget és társait! Ha nem megy, és úgy érzed, muszáj ezekről olvasnod és a betegségekről agyalnod, az egy kényszeres tünet. Más témájú kényszereid nem szoktak lenni? Pl.zárak ellenőrizgetése, rituális kézmosás stb?
2017. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!