Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kedves gyógyult alkoholisták,...

Kedves gyógyult alkoholisták, ti milyen módszerrel gyógyultatok meg? Gyógyszeres kezelés (kaptatok hangulatjavítót? ) pszihoterápia, munkaterápia vagy az AA gyűlésein keresztül? Vagy ezek együttes hatásaitól? Esetleg más módon?

Figyelt kérdés

2017. máj. 7. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
1 hónap pszichiátria (nyílt osztály) tegretol és pszichoterapeuta, már 1 éve nem ittam :)
2017. máj. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Saját erőmböl...voltak izzadások rémálmok remegés de elmúlt.. mondjuk én csak 4 évig ittam de azt végig.
2017. máj. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én saját elhatározásból hagytam abba. Már nekem se volt olyan nap hogy ne ittam volna. A reggel már azt terveztem hogy mi az amit megkell csinálni kocsival, azt minél hamarabb lezavartam és rögtön a pálinkás üveg következett.

Sokáig ez ment , mire végig gondoltam hogy bizony ez kemény alkoholizmus. Én elhatároztam, semmi féle segitség nem kellett, csak akarat erő.A legnehezebb talán az volt ha jött az ünnep és mindenki: - Csak egykicsit, csak most, ne izélj már, hát egy pohár , mi kedvünkért.

Nehezen értették meg hogy nincs tovább. Egyszer aztán csak rájöttek hogy nekem ez van és kész.

Akarat kell hozzá.

2017. máj. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az elhatározás egy másnapon történt, amikor is hányigerem lett magamtól és az életemtől, és rájöttem mi a probléma - az, hogy iszom. Banálisan hangzik, de ez a felismerés a legfontosabb.


Aznap elmentem az AA-ba, és az ott kapott érmét hónapokig hordtam magamnál és szorongattam, ha megláttam egy kocsmát. 13 évig volt az életem része.


Következésképp nem valaminek a hatásától épültem fel, hanem az eltelt évek alatt, ahogy új tapasztalatokat szereztem a világról, és bejártam a saját elmém legsötétebb részeit is, hogy szembenézzek vele.

2017. jún. 15. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nemsikerül
2022. febr. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pszichiátria (1 hónap), utána pszichoterápiás intézet (4 hónap). Aztán mivel sikerült megkattanni (nem az alkohol miatt), ezért még egyszer pszichoterápiás intézet (6 hónap). Mindenhol nagyon sok támogatást kaptam. A pszichot. intézetben rengeteg videót néztünk, volt több különböző fajta "függőségi" csoportunk.


Plusz nem bírom a piát.

2022. febr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 stevejones válasza:
Elmentem az AA.ba (2008 ban). Én megkaptam a kegyelmet, megértettem, hogy mit kell csinálnom, szerencsére most 14. éve nem kell innom. Az AA a legjobb megoldás.
2022. júl. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi az AA?
2022. júl. 27. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!