Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáterhez járok aki nem...

Pszichiáterhez járok aki nem veszi túl komolyan a problémámat, nem is igazán érti. Nem nagyon tud segíteni. Ha megmondanám neki ezt az jó lenne?

Figyelt kérdés
Ha megmondanám neki hogy öngyilkos gondolataim vannak és el is terveztem már, akkor hajlandó lenne végre segíteni rajtam? Mert ezt még nem tudja
2017. máj. 7. 19:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Komoly gondok vannak velem mentálisan az biztos, és több mint egy éve járok hozzá, diagnosztizálni se akar semmit
2017. máj. 7. 19:25
 2/7 A kérdező kommentje:
Pénzt megkapja minden alkalommal, néhány ezer Ft-ért beszélgetünk egy órát aztán ennyi, nem jutok egyről a kettőre
2017. máj. 7. 19:26
 3/7 A kérdező kommentje:
Aztán már a halálomon vagyok néha mostanában lelkileg mindenképpen
2017. máj. 7. 19:26
 4/7 anonim ***** válasza:
írt fel valamilyen antidepresszánst? Lehet nem megfelelően állította be az adagot. A túl nagy dózis is okozhat öngyilkossági, öncsonkítási gondolatokat.
2017. máj. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
pszichológus vagy pszichiáter?
2017. máj. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tehát jól értem?


A pszichiáter (nem pszichológus?) nem veszi komolyan azt a problémádat, amit még el sem mondtál neki?

2017. máj. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És te komolyan veszed?-felfogod azt hogy a gyógyulásod elsősorban a te életed? Elmondasz mindent az orvosodnak? Megosztod vele hogy milyen nehézségeid vannak a terápiában?-itt hangoztatod az öngyilkossági gondolatokat, ezek szerint a válasz:nem. Akkor mit vársz?-egyáltalán ettő a terápiától. Az, hogy elmész adott gyakorisággal és leülsz vele beszélgetni egyelőre csak szándék a vâltoztatásra max. Ha az ott átbeszélteket elkezded a mindennapokban élni akkor indul el a folyamat és az is csak a kezdet, hosszú hónapok akár évek munkája az hogy nyugodt emberek lehessünk. Ezt a folyamatot nem lehet átugrani, csodákat várni.
2017. máj. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!