Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segíthetnék neki a...

Hogyan segíthetnék neki a családja nélkül, mindenképpen kell a családi támasz?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy barátom aki alkoholista. A családja ezt nem tekinti betegségnek. Vagy beszólnak neki, vagy haragból napokig hozzá sem szólnak. Ő ettől még többet iszik.
2017. máj. 21. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Maximálisan úgy, hogy te is leülsz mellé inni. Egy alkoholistát sem te, sem a szülei nem tudják leszoktatni az ivászatról. Marad egyedül a győzködés, és ha majd valami bekattan neki és leteszi a poharat, csak úgy lehet eredményes.
2017. máj. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm. A család meg sem próbál segíteni neki. Szerintem ez nehezítheti a dolgát nem? Kívüli szemmel, úgy látom, hogy ahelyett, hogy kisegítenék a szakadékból, inkább löknek is rajta. Tudom nem az én dolgom, de rossz azt látni, ahogy a barátod tönkre teszi magát.
2017. máj. 21. 18:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Hat probald meg egyszer valamivel valtozasra birni hogy letegye a piat es soha tobbe ne nyuljon hozza. En pl sokat ittam aztan egyszer elmentem egy koncertre ahol mindenki szetdrogozta magat meg leittak magukat de az enekes soha nem ivott az eletebeb es akkor azt mondtam hogy a fenebe is akik isznak azok a labamnal fetrengenek mig aki nem az folottem a magasban szarnyal. Szoval soha nem iszom mert nagy karriert akarok befutni. Lehet o is rajon majd valami hatasara, viszont ha latod, hogy hiaba probalkozni akkor ne pocsekold az erodet, mivel az o dontesen csak o tud valtoztatni.
2017. máj. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, soha nem az számított, hogy családtag, vagy egy barát az, aki segítni tud - a viszony számított mindíg két ember között. Ha a családdal rossz a viszony, akkor azok képtelenek lesznek segíteni, de igaz egy a komákra is. Ha veled elég jó a viszonya, akkor Te segíthetesz Neki megérteni, hogy miért rossz ez, de készülj nagy beszélgetésekre, ha egyáltalán el fogja mondani neked az okokat.


A személyes példa is fontos része lehet annak, hogy meglássa, hogy nincs értelme inni, de a közeg, ahol felnőtt, ahova hazatér, az emlékek - nagyon komoly visszahúzó erőt képviselnek.


Megerősíteném az előttem szólót: valóban csak akkor fog változni valami, ha Ő maga akarja, és teszi meg: ha "bekattan" valami, és önszántából leteszi. Ekkor jó, ha van mellette valaki, aki támogatja, és segít neki kitartani az első időkben.


Nekem egy cimborám erősen dohányzott (tudom, hogy nem igazán hasonlítható össze). Én soha nem tettem, de ugyanabban a társaságban voltunk vagy 5-10 ember és rajtam kívül mindenki szívta. Ez a cimborám végül megértette, hogy miért ne tegye, és eldöntötte, hogy leteszi, és letette. Ennek már sok éve, azóta sem gyújtott rá, pedig majd 10 évig szívta.


Aki nem akarja, hogy segítsenek rajta, azon nem lehet segíteni. Ez nagy igazság.

2018. márc. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!