Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az, amit mindenképpen...

Mi az, amit mindenképpen szeretnétek, ha a "kívülállók" tudnának a mentális betegségekről?

Figyelt kérdés

Vagy ha el akarnátok magyarázni valakinek, aki soha nem tapasztalt ilyet, hogyan tennétek?


(Közvéleménykutatás egy előadáshoz, minden véleményt szívesen fogadok, depresszió, szorongás, üldözési mánia, pánikbetegség előnyben. Rossz válasz nincs, és köszönöm)



2016. febr. 10. 20:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Saját példám,depressziós hajlamú vagyok,gyakran beszélek halálról,öngyilkosságról.Először a legjobb barátom elborzadt,mondta hogy zártosztályon volna a helyem,de nem rosszból mondta,alapvetően megértő volt és segített nekem sokat.Még akkor sem fordult el mellőlem amikor az alváshiány miatt hallucináltam,meg téveszméim voltak.
2016. febr. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Azt, hogy a betegségek alapvető oka a szervezet általános oxigénhiányos állapota. Ha ezt az állapotot megszüntetjük, a szervezet regenerálja önmagát.
2016. febr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Első vagyok,amúgy azt szeretném hogy tudják,hogy attól hogy van amikor részletezem,hogy hogyan feküdnék sínre vagy hogy kell eret vágni,akkor szeretném ha tudnák hogy ez csak a hangulati és a szélsőséges érzések miatt van,ami másnapra lehet egy időre megszünik ez a szuicid dolog és ettől nem vagyok bolond.
2016. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 eznemlényeges ***** válasza:
Hát nekem is hasonló van mint 3-asnak, csak ritkán. Ez nem tudom, hogy mentális betegség-e, de szerintem igen, szeretem elképzelni az embereket, ahogy megölöm őket, megkínzom, esetleg állatot: pl. megnyúzás, borda feszítése stb. És azt, hogy ettől még normális vagyok, csak néha kicsit beleélem ebbe magam, de nem rosszindulatból van, csak úgy megtörténik :D
2016. febr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
47%

Azt hogy genetikai megalapozottságú szervi oka van, ami miatt mindenképp kijön. Ezt lehet "gyorsítani" stresszel, traumával stb., de ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy "meg kell változni", meg "össze kell szedni magunkat" és akkor majd elmúlik.

Továbbá azt, hogy ne osszák az észt arról, hogy a bogyók egészen biztosan tönkrevágják a delikvenst, mert a megfelelően megválasztott az igenis hat.

Azt is, hogy ne rizsázzanak a függőségről, mert ők a migrénjükkel, vércukrukkal, magas vérnyomásukkal ugyanúgy függőik a gyógyszereiknek, amit sosem fognak tudni letenni.

Végül azt, hogy az intelligens emberek betegsége. Bizony.

2016. febr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szia!Nagyon tetszik ez a kérdés.

A szorongásról szeretném azt mondani hogy ahhoz tudnám hasonlítani amikor a horror filmekben a főszereplő egy sötét, szűk folyosón sétál végig egy pislákoló zseblámpával a kezében és bármelyik pillanatban kivágódhat mellette egy ajtó és megjelenhet egy kísértet.

2016. febr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
...és még azt hogy a szorongással küzdő emberek tudják hogy nem reális a félelmük.A "nincs semmi baj, mitől vagy ilyen ideges??"-hez hasonló kommentek akármilyen pozitívnak is vannak szánva, nem segítenek.
2016. febr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Valóban nagyon hasznos a kérdésed.Több téren is érint a dolog.Sajnos genetikailag kódolva van a családomban a pszichés betegségre való hajlam.

pl.Szorongás,depresszió,kényszerbetegség.

Én magam is depis alkat vagyok szorongással párosítva.

De az önvagdosás és a szuicid hajlam még számomra is érthetetlen és taszító.

Nem hogy egy egyszerű,hétköznapi embernek.Akiknek a pszichés betegek csak szimplán hülyék.

Nem tudom biztosan,hogy akarom e,hogy a "kívülállók" bármit is tudjanak ezzel kapcsolatban.

Ezzel azt is elárultam,hogy szégyenlem a betegségem.:(

2016. febr. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Kedves 8. válaszadó, ne haragudj de egy mentális betegséggel kapcsolatos kérdés alatt nem gondolod hogy egy kicsit inszenzitív azt írni hogy a szuicid hajlam és vagdosás "taszító és érthetetlen"??Nem tehetnek róla.Ahogy te sem a saját gondjaidról.
2016. febr. 11. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Igazad van kedves előző,de attól még én így érzek.

Erről meg én nem tehetek.

Az önvagdosásnak nem látom semmi értelmét.Ez egy új hóbort a fiatalság körében.

Mit lehet vele megoldani?Ráadásul egy életre nyoma marad.

Az öngyilkosságot pedig önző dolognak tartom.(Kivétel akik súlyos tragédián mennek keresztül.)

Ugyanis a hozzátartozóknak tovább kell élni azzal a fájdalommal amit az öngyilkos ember hagy maga után.

Szóval én az a típusú ember vagyok aki mindig keresi a kiutat,de nem fordulok magam ellen!

2016. febr. 11. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!