Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológus mégis mit...

A pszichológus mégis mit csinál ha nem mondja meg hogy mit csináljak?

Figyelt kérdés

állítólag nem ad tanácsokat de van pszichológiai tanácsadás akkor most mivan?

akkor mégis mit csinál a pszichológus? miket mond?


2017. máj. 29. 15:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én több pszichológushoz jártam már az éveim során azért mert introvertált vagyok és arra emlékszem hogy beszélgettünk meg játszottunk és azt felírta a pszichológus a papírra.Tanácsot nem kaptam meg nem emlékszem hogy komoly dolgokról beszélgettünk volna.De egyébként a pszichológus nem fogja megmondani hogy mit csinálj, csak megpróbál rávezetni téged a jó útra.
2017. máj. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Ő lényegében beszéltet. Rákérdez erre-arra, elgondolkodtat ritka hogy tanácsot ad. Én jártam kb egy fél évet és nem látom értelmét. Biztos van akin segít, biztos van jobb mint akihez jártam. Előrébb nem lettem vele viszont sok sok pénz volt :D
2017. máj. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A pszichológus megfigyel, meghallgat, de ha segítségre van szükséged, akkor pszichoterapeutát keress, aki gyógyításra is kiképzett. Ha integratív pszichoterapeutát találsz, még jobban jársz, mert módosult tudatállapotodban közvetlenül tudattalanodban képes rendet tenni. Megváltoztatni a bizonyos esetekhez fűződő érzelmeidet.
2017. máj. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Leegyszerűsítve:Nem mondja neked, hogy húzzál biciklizni, vagy pecázni, válj el, mondj fel a munkahelyeden, stb, hanem úgy alakítja a gondolkodásod (jó sok beszélgetéssel, jó sok pénzért), hogy te magad jöjj rá, hogy neked ez mennyire jó lenne.
2017. máj. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tehát az elmebajból ,depresszióból nem gyógyít ki.
2017. máj. 29. 17:14
 6/12 A kérdező kommentje:
de kongnitiv terápiát végez a pszichológus is, az meg mi?
2017. máj. 29. 17:15
 7/12 A kérdező kommentje:
és elvileg teszteket is ad
2017. máj. 29. 17:17
 8/12 szenes43 ***** válasza:
TB.-s hez járok és jókat beszélgetünk,én beszélek s ő hivatalból hallgatja. Nekem így jó mert pénzbe nem kerül s az okfejtéseimet egy dologról ami akkor foglalkoztat végighallgatja. Sosem fizettem ilyen dolgokért mert mindig kivártam míg TB.-re sorra kerülök.
2017. máj. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez is a szórakozás egy fajtája, és, mint mondod, ingyenes. Figyelnek rád, és ez jólesik, mint mindenkinek.


Az integratív pszichoterápia azért integratív, mert a terapeuta a lélekgyógyászat, vagyis mondhatjuk pszichológiának, ha úgy jobb, minden gyógyító módszerét és eszközét megtanulta és alkalmazni képes. A hipnózis is közéjük tartozik.

Terapeutává válni a diploma megszerzése után több éves képzéssel lehet válni, akár pszichiátria diplomája, akár pszichológusi van valakinek. Sokba kerül ez a képzés, ezért óradíjuk is elég nagy, érthetően.

Akár terapeuta a pszichológusod, akár nem, mindenképpen hasznodra válik, hogy értelmes, érdeklődő emberrel beszélgetsz.

2017. máj. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Psycho ***** válasza:

Jogos a kérdés. Sajnos egy nagyon szerencsétlen nyelvi adaptáció miatt van így. Mivel "tanácsadás"-nak nevezik, élből (hozzáteszem jogosan) arra gondol az ember, hogy ott majd nekem tanácsokat adnak.

Nos ez nincs így. Ahogy írták, a pszichológus beszéltet, ezen keresztül rávezet egyes gondolatokra, és képes leszel más perspektívából is megközelíteni a problémát, ami hozzávezet a megoldáshoz / átértékeléshez (persze egyéb technikák is vannak a kezében, pár mondatban lehetetlen leírni).

Lényegében ő egy mankó, akinek a segítségével Te magad fogod megoldani a problémádat, mivel egyedül nem (vagy legalább is jóval kisebb eséllyel) sikerülne.


Visszatérve a félrefordításra: a tanácsadás szó az angol counseling kifejezésből származik, ugye a councilt is tanácsnak nevezzük, de NEM abban az értelemben, hogy tipp/ajánlás. Az angol kifejezésnek sajátos értelme van, a magyar fordítás nemhogy nem tükrözi vissza, egyenesen félrevezet.

Angolul ilyesmit írnak a counselingről:

"the provision of assistance and guidance in resolving personal, social, or psychological problems and difficulties, especially by a professional."

Vagyis (én valahogy így fordítanám):

Gondoskodás és irányítás a személyes, szociális vagy pszichológiai problémák és nehézségek megoldásában, különösen egy szakember által.

2017. máj. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!