Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik mentális betegségben...

Melyik mentális betegségben szenvedők nevetnek a legtöbbet?


2017. jún. 2. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
demencia, bipoláris zavar mániás szaka, stb. [link]
2017. jún. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A demenciában mi a vicce? Mert én semmi vicceet nem láttom benne. És az mitől mentális betegség, az öregkorral jár sokaknál.
2017. jún. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocs, félre értettem a kérdét :D előző hozzázóláom storno...
2017. jún. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 aperitif ***** válasza:

#2, a demencia mentális betegség, nem jár együtt az öregkorral, csupán 60-70 év fölött gyakoribb, mint előtte. Pont, mint az ízületi, vagy szívbetegségek, idős korban gyakoribbak, de ettől még betegségnek tekintjük.

Nem a demencia vicces, de a demens betegegek, főleg a betegség kezdetén gyakran nevetnek (és sírnak) olyan dolgokon, amiken egészségesen nem, ezt úgy hívják, hogy érzelmi inkontinencia, illetve a demens betegeket gyakran jellemzi egyfajta üres derű, mória. Igaz, nem nevetnek, de egyfolytában mosolyognak.

Lehet, hogy én sem értem pontosan a kérdést, de én is azt írtam volna, mint az első válaszoló, a bipoláris és a szkizoaffektív zavar mániás fázisában lévők, és a demenciában szenvedők nevetnek többet, az összes többi mentális betegség inkább szorongással, nyomott hangulattal jár.

2017. jún. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én sokat nevetek. Nem a betegségem miatt, hanem annak ellenére.


28/N/ocd-s

2017. jún. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!