Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami pszichés probléma...

Ez valami pszichés probléma lenne nálam?

Figyelt kérdés

Akárhányszor szüleim elmennek nyaralni messzebbre szinte remegek az aggódástól , hogy semmi baj ne történjen út közben velük. Egész nap feszülten figyelem a telefont, hogy végre mikor hívnak , hogy odaértek a rokonokhoz. Egyből a legrosszabbra gondolok , hogy egyedül maradok és hasonlók.

Hiába jó söfőr apám akkor is bennem van ez a félelem.


Nagyon régen szinte nem emlékszem rá , az akkori szomszéd bácsi elvitt minket valahova és egy kereszteződésbe oldalról belénk csapódott egy másik autó. Szerencsére senkinek nem történt semmi baja meg én se emlékszek az eseményekre igazából mert kicsi voltam. Lehet köze ehhez a dologhoz ? Vagy mivel tudnám ezt a szorongást csillapítani ?


2017. jún. 8. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet köze hozzá, de nem biztos.

Nézd meg https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2017. jún. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon is lehet köze a régi balesethez. Tudatosan lehet, hogy nem emlékszel rá, de az agyad igen. Emiatt szorongsz túlságosan a közlekedési balesetektől. Ha nem múlik, vagy romlik, menj el pszichológushoz! Ő tudni fogja, hogy mit kell vele kezdeni.
2017. jún. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet valamilyen összefüggés a kettő között.

Viszont én inkább nem PTSD beütésre gyanakodnék, hanem az emlékből származó generalizált szorongás egyik elég jellemző tünetére.

2017. jún. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!