Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok koncentrálni és...

Nem tudok koncentrálni és mindig jár valamin az agyam! Mi segít?

Figyelt kérdés

Nem tudok koncentrálni semmire. Mindegy, mit csinálok, előbb-utóbb elkalandoznak a gondolataim, amint egy kicsit is rutinossá váltam abban, amit csinálok. Ez nagyon kellemetlen, mert a munkahelyemen is teljesen máshol járnak a gondolataim, mint amit éppen csinálok. Tanulásnál mindig furcsább és furcsább helyzetek,történetek, gondolatok jutnak eszembe. Beszélgetések közben is állandóan elkalandozok. A legrosszabb, hogy szerelmi együttlétekkor is a legabszurdabb dolgok jutnak az eszembe (pl. matekpéldák megoldása, telefonos játékok, ...) és semmit sem veszek észre abból, ami történik.

Mielőtt elaludnék, akkor is mindig valamilyen történetet képzelek el.


Mellesleg elég stresszes az életem (iskola, család, párkapcsolat, munkahely, anyagi biztonság, szociális élet, stbstbstb).


Van erre jó megoldás?



2017. jún. 12. 21:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Van. A koncentrálás tanulható és fejleszthető. Ha ráguglizol, egy csomó gyakorlatot találsz majd erre. A legegyszerűbb, hogy meggyújtasz egy gyertyát, elindítasz egy stoppert és akkor állítod le, amikor elkalandozol. Eleinte ez talán csak pár másodperc lesz. De mindennap tovább bírod majd. De a csapongó gondolatok akár betegségre is utalhatnak ha egyéb tünetek is kapcsolódnak. Nekem pl szüntelenül járt az agyam

Aludni se tudtam, csak nali 2-3 órát. Mellé remegett a kezem, izzadtam, feledékeny voltam. Kiderült, hogy pajzsmirigy beteg vagyok. Szóval lehet hogy kéne egy általános kivizsgálás, aztán ha minden oké, jöhet a koncentrációfejlesztés. Sok sikert.

2017. jún. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!