Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak hogy tudjak jót...

Mit csináljak hogy tudjak jót aludni?

Figyelt kérdés
A helyzet hogy valamiért nagyon rosszul alszom,nem vagyok stresszes,heti 3x1 órát sportolók (úszás) lefekvés előtt két órával eszek utoljára,de nehezen alszom,és gyakran felébredek mint aki nem találja a kényelmes pozíciót,nem tudom mit tegyek kevésnek érzem azt az órát amit tényleg alvással töltők.
2017. jún. 13. 10:28
 1/4 anonim válasza:
Lehet hülyeség,de próbálj minél későbbre lefeküdni.És akkor fáradt leszel és tudsz aludni és ha beválik akkor "adagold" visszafele,fél órával hamarabb,majd még fél órával hamarabb fekszel.Igyál tejet,állítólag megnyugtat,forró teát.Gyógyteákat.Lefekvés előtt nézz filmet,olvass.Nem vagy stresszes?Agyalsz valamin,ami nem hagy aludni?Mikor nem tudsz aludni akkor ne gondolj a múltra,semmi negatívra,az úgyis megtörtént már,nem szabad rajta agyalni mert az ember már nem tehet semmit ellene,megtörtént.Idézz fel valami kellemes emléket,vagy hasonló..
2017. jún. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából gépezni szoktam kicsit lefekvés előtt,stresszes nem vagyok,néha van egy kicsi szeretet hiányom mert most nincs barátnőm,de ez nem hiszem hogy befolyásolná,mert este nem szoktam aludni,ha elalszom van amikor reggel nagyon erős fejfájásra ébredek
2017. jún. 13. 14:12
 3/4 anonim ***** válasza:

"nem vagyok stresszes"

Nehezen hihető, legfeljebb nem érzed. Az alvászavar, különösen, ha fejfájással ébredsz, jellemzően a tartós káros stressz hatásainak a jellemzője. Tanulj meg relaxálni (autogén tréning), de legalább elalvási szándék előtt hallgass nyugtató zenét.

2017. jún. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Okés,de a stresszt érzi az ember nem ? Legfekvés előtt ha játszom akkor se szoktam magam felcseszni,mert ha játszom valamin az mindig a társaság miatt van,nem a siker élmény miatt.
2017. jún. 14. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!