Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám kizárni egy...

Hogyan tudnám kizárni egy olyan ember negatív gondolkodását, akivel együtt élek?

Figyelt kérdés
Az apám egy élő dementor. Olyannyira negatív, hogy teljesen kiszipolyozza az emberből a lelket és az életkedvet. Egy-egy negatív megnyilvánulásától nekem is kedvem lenne meghalni. Annyira pesszimista, hogy teljesen rám ragasztja a gondolatait és hangulatát. Hiába van kicsattanó jó kedvem, jön egy mondat, pl hogy "soha nem lesz jobb a mi családunk élete, ennél is csak egyre rosszabb lesz" és hasonlók, iszonyatos kétségbeesés lesz rajtam úrrá, és egész testemből remegek, annyira aggódom, hogy mi van, ha igaza lesz? Tudja, hogy negatív, de szerinte ez reális és nem is akar megváltozni, mert ő ilyen... -.- Bizonyos körülmények miatt még egy évig arra kényszerülök, hogy egy házban éljek vele, tehát mentőövet, tanácsot szeretnék kérni, hogyan tudnám lepergetni magamról ezeket a mélyen negatív gondolatokat, hogy ne váljon belőle önbeteljesítő jóslat? Akár könyvek, előadások, módszerek, bármi, ami tényleg segített nektek hasonló helyzetben. Mert a motivációs előadások, amiket én találok, mind csak ideig-óráig segítenek :(
2017. jún. 13. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyenkor igyál meg egy felest, Szívj el egy cigit, Nekem bevállt.
2017. jún. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Áss a saját negatív gondolataid mélyére, gondolkozz el rajtuk, gondolkozz el a félelmeiden, tudatosítsd őket, aztán ne foglalkozz velük, csak élj és cselekedj. Azért van rád hatással apukád negativitása, mert alapjában véve te sem vagy teljesen optimista, csak próbálod elnyomni a negatív gondolataidat.

Van viszont egy jó hírem. Nem a negatív gondolatoktól lesz rossz az életed, hanem attól, ha ezek visszatartanak a cselekvéstől. Nem az a bátor, aki nem fél, olyan ember nem létezik, aki soha nem fél a bizonytalanságtól, a jövőtől, hanem az, aki a félelmei ellenére is teszi azt, amiről úgy gondolja, hogy jobb lesz neki tőle. Szóval ne rettegj a negativitástól, mert természetes velejárója az emberi létnek. Csak megduplázod a saját félelmeidet azzal, hogy nem elég, hogy félsz, még attól is félsz, hogy egyáltalán félsz. :) Tudatosítsd, hogy mitől félsz, aztán fütyülj ezekre a félelmekre, és menj tovább az utadon! Sok sikert!

2017. jún. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

18:34-es!

Köszönöm! Ez a tanács sokat fog segíteni, úgy érzem! :)

2017. jún. 13. 21:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Én is voltam hasonló helyzetben. Fontos hogy legyenek céljaid. Akár az hogy külön költözz a negativitást sugárzó személytől. Magam részéről volt egy fél év nagyon negatív periódusom. Azt a módszert használtam hogy mindig úgy keltem fel lényegében a mai napig hogy "ma valami csodálatos dolog fog velem történni" Nem kell ennek világmegváltónal lennie lehet ilyen hogy ma volt a legfinomabb az ebéd a héten szép volt ma a naplemente, felhívtam egy barátomat és kicsit elbeszélgettünk, megszerveztem hétvégére egy összejövetelt szóval apróságoknak is kell tudni örülni nekem ez a képességem hiányzott és miután kifejlesztettem sokkal boldogabbá váltak a mindennapjaim. Ami kezdő idézet volt és mai napig erre nézel rá ha nehézség ér: "Hiszem hogy mindig van másik út, hogy mindig tehetsz mást mint amit eddig tettél" ennek hatására èn most egy sulit csinálok hogy aztán többre vihessem. De lehet hogy te teljesen másba vágsz bele pl új párkapcsolat vagy akármi. Gondold át nyugodtan csöndben hogy most valami nem jó. Mi az ami nem jó? Min tudok én magam saját erőbedobással változtatni? Persze ez legtöbbször nem egy két nap hanem hosszú folyamat de amint elkezded rövid időn belül hozhat pozitív változást az életedben. Nekem a suli pl még több mint egy év jövő júliusig tart de egyrészt ezt az időszakot is élvezem másrészt boldogabbá tesz hogy kezdek magammal valamit és közben új hasonló érdeklődésű embereket ismerek meg. Sok sikert kívánok Neked is a változtatáshoz!
2017. jún. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!