Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek volt már olyan, hogy...

Nektek volt már olyan, hogy ha egy szót sokszor elismételtek, akkor a végén már olyan, mintha nem is ismernétek?

Figyelt kérdés

Ez mi a fenétől van?

Nem vagyok mentális beteg, de időnként észreveszem ezt, és nagyon nyugtalanító. Pl: Igen, i-gen, ige-n. Mi a t@köm az az igen?


2017. jún. 30. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
De minek ismételgeted?
2017. jún. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Verset tanulok.
2017. jún. 30. 18:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, előfordult velem is. :)

Nèha kimondok egy szót, ès hirtelen olyan èrtelmetlennek tűnik, pedig jól mondom ki, hogy magamban újra el kell ismètelni, de csak rosszabb lesz.

Nem tudom mi lehet az oka. Valami ideiglenes szóalkotási rövidzárlat lehet, ami csak egy-egy szónál jön elő, ritkán.

2017. jún. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Nem pont az ismételgetéssel kapcsolatos, de van olyan, hogy jamais vu, keress rá, szerintem nagyon érdekes :-)
2017. jún. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4. Köszi, amúgy fel akartam hozni a deja vu-t, csak nem tudtam hogy írjam le, hogy ennek a kifordított verziója. :)

Üdv. #3

2017. jún. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Ez az időskori dementálódás korai szakasza! A következő az lesz, mikor egy gondolat úgy rögzül az agyban, hogy egyre hosszabb időn keresztül képtelen vagy szabadulni tőle. Mint mikor megismersz valakit, és folyton csak Ő van a fejedben.

És van orvossága, mégpedig az oxigén. Csak ezt a lehetőséget mindenki elkerüli!

Ezt azért mondom, mert 11 éve 30 % os demenciát diagnosztizáltak nálam.

2017. jún. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző: lófüttyöt.

Ha jó sokáig ismételgetünk egy szót, mindenki tapasztalja a fentit.

2017. jún. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!