Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Veletek volt már hasonló? Mit...

Veletek volt már hasonló? Mit ajánlanátok? 17/L

Figyelt kérdés
Két hete kezdtem el a diákmunkát egy gyárban. Odafelé a buszon nagyon nagy szorongásom meg hányingerem van, ez annyira súlyosbodott hogy az egyik nap öklendeztem, illetve reggelente a kaját sem birom annyira mert elkezdek hányni tőle. Szoktam beszedni reggelenként nyugtató gyógynövényt de nem használ. Egyébként mindig is izgulós voltam, de nem érzem nehéznek a munkát és úgy elvagyok vele. Ezért nem értem ezt a hányingeres hányásos dolgot. Amikor elkezdődik a munka lenyugszom nagyjából és jól vagyok. De nem akarok mindennap így ébredni. Nővéremnél a vizsgáknál szokott ez lenni, szóval lehet valamit örököltem. Mondom csak pár napja jelentkezett ez a hányinger. Egyik nap olyan rosszul voltam hogy haza kellett mennem. Kávézni szoktam reggelente de utána rögtön megyek is wcre tehát nem ezzel van a gond.

2017. júl. 1. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mi van barmi? Ki kellett dugnod a fejed az életbe? Végre nem az okostelefonod nyomkodása volt a napi életcél? Ugye-ugye, hogy milyen kis életképtelenek vagytok ti :D
2017. júl. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mint említettem, eddig is izgulós voltam, és nem, nem ez volt az életcélom szorongásos depresszióm van, ami eléggé megkeseríti az életemet , ezer dolog is fontosabb annál mint egy okostelefon. Egyébként meg nem is ismersz minek kötsz belém?
2017. júl. 1. 19:29
 3/8 TR75 ***** válasza:

Az a kérdés, hogy ez a dolog az utazástól van-e? Ha igen, az viszonylag egyszerűen orvosolható, ha ritkábban utazol, Daedalon tabletta (hátránya, hogy esetleg szedálhat). Ha minden nap fennáll a probléma, próbáld meg, hogy utazás előtt B6 vitamint szedsz be. Csillapíthatja a hányingert. Jó lehet még valamilyen borsmentás, mentolos cukorka.

Ha nem az utazás a probléma, hanem esetleg valamilyen lelki dolog, akkor érdemes lenne ezt átbeszélni például egy pszichológussal. Valószínűleg nem is lenne ez hosszadalmas terápia, mert viszonylag új keletű a probléma, ha jól értem (lehet például szeparációs szorongás, annak elég jellegzetes tünete szokott lenni az ilyesmi, vagy szorongás a "felnőtt élettől" [dolgozol, mint egy felnőtt és stb.]).

Meg lehet sok egyéb is.

2017. júl. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szedek multivitamint amiben kb az összes vitamin benne van, de megpróbálom a b6 ot. Járok egyébként pszichológushoz csak ingyeneshez és az most nyáron szünetel. Gyógyszer szorongásra meg nem használt, mert csak függő lettem tőle, meg voltam már pszichiáternél és ő mondta hogy már nyugtatót nem kell szednem, elég a gyógynövény.
2017. júl. 1. 19:37
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki nyugodjon le a pi-ba! Semmi baja sincs, csak elkezdett dolgozni! Megtapasztalta milyen is az, amikor TENNI KELL!
2017. júl. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
:D ki mondta hogy ez az első munkám? Nagyon okosak vagytok, biztos jó érzés a saját frusztráltságotokat idegeneken kivetíteni , úgy hogy nem is tudjátok a múltját, ennyit ér ez az oldal igazából nem is vártam mást. Eddig is dolgoztam ,és sok mindent magamnak fizettem, de mind 1. Nem fogok magyarázkodni. Aki meg értelmesen reagál illetve fog annnak köszönöm.
2017. júl. 1. 19:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a meleg, a stressz, de talán az utazás is hozzájárulhat.

Meg az, hogy alapvetően ilyen típusú vagy.


Anno én gimi első két évében mindig így mentem suliba, főleg amikor tesi volt: frusztrált az átöltözés, meg ilyenek.

Reggelire rá sem bírtam gondolni, volt hogy anélkül is hányingerem volt, ritkán hánytam is.


Pedig voltak barátaim, jó tanuló voltam, szóval látszólag semmi oka nem volt, szimplán én is ilyen stresszes vagyok.

Én jövő héten kezdem majd a munkát, de teljesen ugyanígy vagyok, mint te: amíg nem érkezem meg addig izgulok, izgatott vagyok, majd utána már megnyugszom.

Vizsgán ugyanígy, mindig csak előtte, közben már nem.


Szerintem ez olyan valami, ami fejben dől el, de mivel én sem teljesen lettem rajta úrrá, ezért nem tudok biztos módszert ellene.

De próbálj kapaszkodót találni: már két hete jársz oda, ismered az embereket, ismered a helyet: azt mondják az ismerős dolgok bizalmat gerjesztenek. :)

Gondolj arra, hogy a mai nap is épp olyan lesz, mint a tegnapi, vagy az azelőtti volt, probléma nélkül eltelik.

Hátha segít valamit :)


(A többiek látatlanban utálkozó kommentjére inkább nem szándékozom reagálni.)

2017. júl. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TR75 ***** válasza:

Direkt B6 vitamin. Nyugodtan vehetsz be multivitamin mellett is, vízben oldódó vitamin, nagyon durván kell tolni ahhoz, hogy túladagold, gyakorlatilag marékszámra kell bevenni egyszerre hozzá.

Nem tudom, milyen gyógyszert szedtél, és milyen adagolásban, érdemes próbálkozni másikkal, nem hatnak egyformán (olvastam olyat is, hogy például valakinek a Frontin nem volt jó, de a Xanax bevált, pedig elvileg ugyanaz a hatóanyag).

A gyógynövények egy bizonyos szorongási szint fölött szerintem gyengék, esetleg a valeriánát kipróbálhatod, vagy a Remotiv Extrát (bár ez utóbbi elég borsos áron kapható).

Segíthet az is, ha valami apró tárgyat a kezedben szorongatsz (kulcscsomó).

Esetleg hipnoterápia, pár alkalom alatt is eredményt lehet elérni vele.

#7

Amit te írsz, az egyfajta kognitív viselkedésterápia: kiteszed magad a szituációnak újra és újra, és ezzel szerzel pozitív tapasztalatokat, amik azt az érzést erősítik benned, hogy nincs semmi probléma, "nincs értelme" szorongani. Ezzel gyakorlatilag megtanulod, hogy ne szorongj.

2017. júl. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!