Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antipszichotikum szedése...

Antipszichotikum szedése mellett tudtatok főiskolára/ egyetemre járni?

Figyelt kérdés

Mindig is szorongó voltam, ami két éve odáig fajult, hogy pszichotikus állapotba kerültem a stressztől. Szedek antipszichotikumot, antidepresszánst és nyugtatót azóta.

A betegség miatt többször halasztottam, így csak 8 általánosom van. Régen ha figyelni akartam, akkor tudtam koncentrálni. Ha tanultam, akkor megjegyeztem az anyagot. Kicsit lassúbb voltam mint a többiek, de így is boldogultam az iskolában. Aztán jött a betegség, és pár nap után már nem tudtam bejárni a derealizáció és pánik érzés miatt. Halasztottam, és közben kórházba kerültem. Ott írták fel a gyógyszereket. Ezektől elmúltak a tünetek, és ha nem kellett tanulni, akkor jól éreztem magam. Aztán jött az iskola, és minden jóval nehezebben ment. Még lassúbb lettem, órán annyira nem tudtam figyelni, hogy sokszor azt sem tudtam mit veszünk. Az itthoni tanulás sem ment, egy napig tanultam egy tantárgyat. Emiatt jobban megfigyeltem magam, és rájöttem, hogy mindenben nehezebb a felfogásom. Ha pl. mondanak valamit, sokszor magamban újra elismétlem, hogy megmaradjon a fejemben. Ha olvasok, gyakran jegyzetelnem kell, hogy összeálljon a kép. Régen szinte mindent megjegyeztem ami körülöttem zajlott. Megint halasztottam néhány hónap után, és azt vettem észre, hogy semmit nincs kedvem csinálni amihez gondolkodni kell, vagy meg kell jegyezni. A régi önmagamhoz képest úgy érzem magam, mintha értelmi fogyatékos lennék.

A pszichiáterem esti gimnáziumot javasolt szeptembertől, ami szerinte megy az olyanoknak akik gyógyszert szednek. Ezért ettől nem is félek annyira. Viszont tovább szeretnék majd tanulni, és még ha a nyugtatót el is hagyhatom (most csökkenti az orvos), a másik két gyógyszer ott van. Rettegek előre, hogy mi lesz így. Van valakinek tapasztalata aki antipszichotikum és antidepresszáns mellett járt felső fokú intézménybe? Ti hogy végeztétek el, éreztétek, hogy nehezebb mint másnak?

Előre is köszönöm!



2017. júl. 1. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Antidepresszáns mellett jártam egyetemre, avval nem volt nehéz mivel oldotta a szorongásomat. Amikor szedtem mellé nyugtatót, elég kábán éreztem magam, de miután beállt az antidepresszáns hatása elhagyhattam.

Próbáld meg az orvosoddal együtt csökkenteni az adagodat annyira ami még nem okoz tüneteket és oda is tudsz figyelni. Meddig kell szedned a gyógyszereket?

Amellett figyelj a táplálkozásra, vitaminokra, folyadékfogyasztásra, használj gyógynövényeket, különösen gingko bilobát ajánlok (ezt szedheted a gyógyszer mellé is) és menj sportolni, mert az több oxigénnel látja el az agyadat, aludd ki magad rendesen és ne stresszelj. Sajnos ilyenek ezek a gyógyszerek, egyszer remélem neked is sikerül letenned őket. Üdv.

2017. júl. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:)

Sajnos az orvos sem tudja megmondani, hogy meddig kell szednem a gyógyszereket. Ahogy írtam, a nyugtatót csökkenti, és ha minden jól megy, elhagyhatom. De az antipszichotikumot és antidepresszánst nem tudja a doki. Azonban valószínű, hogy még évekig. Ezért is tartok a felsőfokú sulitól.:( Ginkgo bilobát egy rövid ideje szedek, de egyelőre még nem nagyon érzem a hatását. Talán idővel segít.:)

2017. júl. 2. 12:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nappali tagozatra járok a BME-re, ami köztudottan nehéz.

Amióta szedek gyógyszereket, (jó, nem ezek miatt, de ezek mellett), azóta még javultak is a jegyeim, és nincs semmi gondom. Mondjuk mellette járok pszichológushoz is, önmagában a gyógyszer nem elég semmire.

2017. júl. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ismerősöm Risperdal-al járt . Az jó volt neki, sajnos abbahagyta utána a gyógyszert, vissza is esett.
2019. júl. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!