Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt valaki (esetleg...

Van itt valaki (esetleg közvetlen ismerőse) szkizoaffektív zavarral? Milyen tünetek miatt fordultál orvoshoz?

Figyelt kérdés

2017. júl. 9. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem én, de egy közvetlen ismerősömet ezzel a betegséggel diagnosztizálták. Anyukája vitte orvoshoz. Nála főként a nagyon szélsőséges hangulatingadozás jelentkezett, extra feldobottságtól a nagyon mély depresszióig illetve időszakosan megjelentek nála hallucinációk vagy valamilyen téveszmék.

Jellemző rá a felelőtlen, következményekkel egyáltalán nem számoló viselkedés. Ez a betegség tulajdonképpen a skizofrénia és az affektív zavarok keveréke, de önmagában a tünetek nem felelnek meg sem a skizofrénia sem az affektív zavarok diagnózisához.


Miért kérdezed? Esetleg azt érzed, hogy neked ilyen problémád lehet?

2017. júl. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nem, nekem ilyen diagnózisom van, de úgy gondolom, nincs ilyen betegségem.

2017. júl. 13. 00:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az simán lehet, hogy nincs ez a bajod, sokszor adnak téves diagnózisokat.

Egy ideje már kérik az összes pszichés papírokat, mert régebben teljesen megszokott volt, hogy 10 különböző orvos ugyanarra az emberre 10 különböző diagnózist írt, manapság ezt úgy oldják meg, hogy sokkal jobban ráállnak milyen diagnózist kaptál már, aminek az a nagy nagy veszélye, hogy esélyes, hogy téves és a legtöbb szakember el sem gondolkozik azon, hogy tényleg az-e a bajod, hanem csak avval kezel tovább, amivel nagyon sokat árthat.

2017. nov. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére tenyleg nincs ilyen bajom és ezt a doki is így gondolha, rákérdeztem. A gyógyszer felíráshoz kellett ráírni a papíromra.
2017. nov. 1. 12:19
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

nagyon sok betegnek nincs betegségtudata. nekem van a családban szkizoaffektív, és a betegnek ezt mondta az orvos, hogy csak azért írta rá a papírra, mert a gyógyszerek.


engem persze határozottan felvilágosított róla négyszemközt, mert a betegségtudat hiányában máshogy nem lehetett. ilyen gyógyszereket nem osztogatnak csakúgy. a diagnózis az diagnózis.

2017. nov. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Vannak ilyen ismerőseim. Az egyik orvos lett,de elhagyta a pályát a szakvizsgája előtt.
2017. nov. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
magában kiabálás, elhanyagolt lakás, magában röhögés, agresszió, megingathatatlan téveszmék, zárkózottság, barátok elveszítése, munkahely elveszítése, higiénia elhanyagolása, ingerlékenység, lassú reakcióidő, depresszió. ezek az általános tünetek, és ezek cifra kombinációi jelentek meg a hozzátartozómnál az évek során.
2017. nov. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!