Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segítsek neki? Mit...

Hogyan segítsek neki? Mit tegyek? Mit csináljak? Egy alkoholista hozzátartozója vagyok.

Figyelt kérdés
Vagyis úgy gondolom,hogy alkoholista.Napi 3-4 sört iszik meg mindennap munka után.Ellazítja,más emberré válik,de nem agresszív ha nem piszkálom.Csak békén hagyom,akkor ha megitta szépen lefekszik.Nem jár kocsmába,nem fetreng a földön,mindenre emlékszik.Ha eszébe jut valami vagy valaki akkor ellenállhatatlan vágyat érez arra,hogy az illetőt szidja.Ilyenkor már ember lesz,meg akar mutatni valamit,hogy ő valaki.Ilyesmi érzésem van vele kapcsolatban.És az,hogy úgy érzem,sóvárgást érez az alkohol iránt.Jelenleg ott tartok,hogy mivel nagyon szeretem,próbálok neki segíteni,de még nem engedi.Eddig azt tettem,hogy zsaroltam,hogy ha szeretsz abbahagyod...stb szöveggel....nem volt jó.Most azt mondtam,hogy legyen vége a kapcsolatnak,de gondolom az sem jó.Valahol azt olvastam,hogy jó ha egyszer padlóra kerül és akkor történik valami.Már azt tudja,hogy én nem szeretném ha inna.Tudja,mit gondolok róla,szégyelli magát,ezért józanon nem hív és nem mer velem beszélni.Nehéz helyzetbe vagyok.
2017. júl. 12. 21:05
 1/7 Molyember ***** válasza:
Ha ő nem akar változni, akkor nem is fog. Bárhogy is alakul, nem vagy érte felelős, ez egyedül az ő hibája.
2017. júl. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1.-nek igaza van. Amíg ő nem akar változni, addig te tehetetlen vagy. Sem zsarolással, sem semmivel nem fogsz elérni semmit. Annyit tehetsz, hogy írsz neki egy levelet, és megkéred, hogy józan állapotban olvassa el. Írd le, hogy szereted, de nem fogsz asszisztálni a teljes elzülléshez. Kérjen segítséget, és te támogatod a gyógyulásban. Ha nem hajlandó leszokni, akkor lelépsz. Ezt mindenki megérti, és nincs több választás ebben a történetben.
2017. júl. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem er semmit,de orulj neki hogy "csak" ennyit iszik.anyamek 3 eves koromba elvaltak es kb 4-5 eves voltam mikor jott neveloapam.o alkoholista volt.volt mikor csuszott maszott,alig birt menni.fizeteset mindig elitta,volt mikor meglopta anyamat.egyszer majdnem elvagta a torkat reszegen.uvegajtonkon nincs uveg,bevan deszkazva mert egyiken anyam utotte at idegebe masikon neveloapam esett at.hanyszor hallottam hogy ugyanolyan r i b a n c leszek mint anyam.erted.6 eves kislanynak.ilyet mondanak.nap mint nap.semmit nem er az hogyha konyorogsz neki.anyam egyszeruen osszepakolta a cuccait es mondta hogy menjen ahova akar de ot nem kesziti ki tobbet.6 evet volt itt.2 eve ment el.meg mindig visszajar,hol jozanon hol reszegen.vissza akar jonni de tobbet nem fogadja vissza anya.
2017. júl. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az alkoholista amig nem akar nem fog leszokni. Soha. Csak ha ő is akarja.
2017. júl. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha lelépsz valszeg még többet fog inni.....szerintem ez a 3-4 sör nem csinál akkora detorziót az elméjében amitől ne legyen beszámítható.Egyébként ti nőknek különösen fóbia az 1-2 sör is.nyugodtan lehet lepontozni......
2017. júl. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nem baj nekem az egy -két sör,a baj az,hogy napi rendszerességgel issza és nem tud mértéket tartani.Tehát ha 2 sör van itthon annyit iszik,de ha 6 akkor annyit.Nincs mértékhatás,és mindennap szüksége van erre a dologra.Kell neki a fellazuláshoz...sajnos úgy látom,hogy hozzászokott ehhez.És megváltoztatja az egész embert.
2017. júl. 26. 06:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Amíg elég a négy üveg, addig nincs nagy baj. Hagyd békén, az a megoldás. Ez még nem alkoholizmus, csak iszákosság. Ha szekálod, előjön belőle a részeg szörny és jól megver. Aztán ezt magadnak köszönheted.

Az alkoholizmusból szinte nincs visszaút. Olyan változás történik az agyban, ami visszafordíthatatlan. Ha valamilyen okból abbahagyja az ivást, akkor is alkoholista, aki nem iszik. És ha megenged magának egy pohár bort, alkoholizmusa dupla erővel támad, nem bír megállni.

Most még nincs baj. Törekedj a békére, és amikor erre alkalom adódik, kérd, hogy ennél a mennyiségnél ha lehet, maradjon meg. Vagy inkább csökkentse. Nagyon fontos, hogy ne piszkáld. Mert azzal kihúzod csak a gyufát.

2017. szept. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!