Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden "terápiában" vannak...

Minden "terápiában" vannak ilyen elakadások, vagy már nem érdemes ehhez a pszichológushoz járnom?

Figyelt kérdés

Fülzúgással kezdődött a problémám, azóta sem szűnt meg, a sok kivizsgálás és negatív eredmény után az orvosok pszichológust javasoltak. Akkoriban "belekergettem" magam olyanokba, hogy tuti megbolondulok, hülye vagyok, félek a haláltól, stb, ebből kb 3 hónap alatt (4-5 alkalom) kigyógyultam a pszichológus segítségével, mert azt mondta, hogy nem komoly a bajom, csak ilyen megingások, és nincs semmi bajom.

Az eredeti problémám (ami esetlegesen kiválthatta a fülzúgást ha lelki oka volt) azóta sincs felfedve, nem is tudom, mi lehet ez, nem is nagyon foglalkozunk vele.

Közben napi szinten érzem, hogy "nem vagyok önmagam", nem olyan a bőrömben, mint régen, általában mindig furán érzem magam, lelkileg instabil vagyok, szellemileg egyáltalán nem vagyok a toppon, sokszor a semmitől rettegek, rámjön a félelem a sima fekvéstől is, néha rádöbbenek a létezésemre, és valahogy egy belső pánikot vált ki.

Ezt már mondogattam a pshichológusnak, de (nem azt mondom hogy nem foglalkozik velem) de elkanyarodtunk ettől, és nem kaptam rá megoldást.


Mit tegyek? Volt már így valaki? Egyáltalán mi bajom lehet? Ez a pszichológus is a 3. szakember volt, több lehetőségem nem nagyon van mást megpróbálni.


Köszönöm...

20L


2017. júl. 17. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen van ritkábban, hogy szellemileg nem vagyok toppon, és olyankor rá-rájövök, hogy létezek, mos én vagyok itt nem más, ez én vagyok. Nekem ez el szokott múlni. Nagyon sokszor azért volt, mert nagy volt a hangzsavar, olyan zsavaros volt a környezetem. Lehet, hogy neked ez a fülzúgástól van.
2017. júl. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen terápiát csinál s pszichológusod? (Egyáltalán kiképzett terapeuta?)

A fülzúgás sokszor pszichoszomatikus tünet.

https://www.youtube.com/watch?v=hOM-gfLQ5Us

2017. júl. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Képzett szakember egyébként, és nem hiszem, hogy bármilyen konkrét terápiát csinálunk, mert mindig azt hangoztatja, hogy nincs semmi komoly bajom, és ez is inkább csak egy beszélgetés, tanácsadás, nem más.

2017. júl. 18. 05:31
 4/5 anonim válasza:
Szia! 17 éves lány vagyok, nálam is szoktak ilyen pánikrohamszerű tünetek jelentkezni csak úgy a semmitől. Ugyanígy. Mikor csak szimplán egyedül vagyok és fekszek az ágyon vagy nincs kedvem semmihez, nem tudom magam mivel lefoglalni, rám tör egy ilyen pánik.. Mondjuk nálam vegetatív disztóniát diagnosztizáltak, de feltételezem, neked nem ez van:) Viszont rajtam ami ilyenkor segíteni szokott, az a természetgyógyász. Azt nagyon tudom ajánlani ha rosszul vagy. Amiben én most gondolkodok még az az akupunktúra, csak egy a baj ezekkel a kezelésekkel. Hogy nem épp olcsó mulatságok.. de ha egyszer helyretesznek, akkor biztosan megéri. Kitartást a továbbiakban, remélem helyrejössz:)
2017. júl. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod:)

Nekem nem állapítottak meg semmi konkrét szellemi betegséget, zavart. A természetgyógyászt pedig elvből kihagynám, nem tudom összevetni a hitemmel.

2017. júl. 22. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!