Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért jó optimistának lenni...

Miért jó optimistának lenni és barátkozni másokkal?

Figyelt kérdés
Több mint 15 évig szívtam ilyen olyan emberekkel. Láttam olyat hogy fajtalankodás, súlyos testi sértés stb. és ezt mind még csak egy iskolában. Sok trauma ért engem, otthon se jó meg ilyenek, akkor miért kell jóra gondolnom állandóan? A feszültséget tornával káromkodással meg rongálással vezetem le, rengeteget játszok 10-14 órát néha Diablo-féle játékokkal. Utálok kimenni bárhova, mindig csak más emberekkel szívok, hogy ez az nem tetszik fenékfejnek stb. Ha kimegyek azért is állandóan szivatnak ilyen ecsetfejű idióták, meg fogszabályzósok, ők olyanok, én nem, inkább fel kéne nézniük rám. A haverjaimat hívkálom házhoz hogy próbáljanak segíteni vagy ilyesmi, teleiszom magam Redbull Hell Monster stb. kóla meg ilyesmi megy mert tönkre akarom vágni magam hogy olyan emberhez vigyenek végre aki tényleg tud segíteni. Gondolkoztam már drogokon is, nem az utcain hanem LSD stb. ezek a jók. Tudom hogy el liter belőle 8 milka de hasonlók vannak csak példáztam. Fürdeni sincs kedvem mert utálok meztelennek lenni nem szeretek ilyen közvetlennek lenni mással hogy látnak kb. a pénzt amit szerzek esetleg munkával azt elölöm a játékokba, nemrég csonkítottam magam sokszor, mikor akarnak beszélni velem rátámadok a másikra sírok káromkodok rongálok meg ezek. Tanulni se szeretnék (még kötelező) most jól zártam de ahhoz is valami motiváció kell. Mikor játszok az agyamon átfutnak a rossz emlékek meg az erőszak szex, ilyenek. Utálok erre gondolni de csak előjön utána megint oldódnom kell. Privátban írhatok diagnózist.

2017. júl. 20. 00:02
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Azért mert rohadtul sokkal jobb jó érzésekben élni. Sokak sokkal több mindent láttak már. Mondom ezt úgy hogy azért nekem is vannak taapasztalataim mégsem várok különleges bánásmódot.

És mondd csak miért kéne felnézniük rád? Mert rombolod magad? Annak mi értelme? Én annak híve vagyok, hogy az igazán becsülendő dolog az valamilyen szellemi vagy fizikai produktum előállítása.

Tudod így egy olyan ember leszel, aki mellett képtelenség megmaradni. Mert most még könnyű, de kèsőbb saját lábon kell majd állnod.

Azt meg tudom érteni hogy a sok szar miatt már nem látod a jót az életben, velem is volt ilyen. Mély drpresszióban voltam, de nem vártam, hogy bárki is felnézzen rám, attól még hogy nehézségek értek, mert szt szeretném, hogy akkor tegyék ezt, amikor letettem valamit az asztalra.

Lehet utálni a világot, de kérlek ne gondold hogy bárkinél több vagy. Mindannyian ugyanannyira sebezhetőek vagyunk.

2017. júl. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem engedi ki amit írok ez a sza.r nem is vitatkozok emiatt elb.aszta a kedvem.
2017. júl. 20. 03:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Én se vagyok optimista de cinizmussal és szarkazmussal jól elrejtem így mivel vicces vagyok nem zavarja az embereket, egyszer mondtam is "jó dolog pesszimistának lenni, vagy igazad van vagy kellemesen csalódsz"

Igazából nem gondolom magamkifejezetten pesszimistának, vannak derűlátó napjaim is csak megtanultam ha túlságosan beleélem magam valamibe általában pofára esés a vége.

Igen a világ szemét de azzal hogy besavanyodsz hagyod hogy legyőzzön, fel kell állni és az égbe kiáltani hog B-SSZÁTOK MEG ÉN AKKOR IS JÓL FOGOM ÉREZNI MAGAM

A videojáték egyébként jó szórakozás, Diablo 3-at és Left4Dead2-t imádtam játszani haverokkal, próbálj meg közösségben játszani, barátokat is szerzel, az ismerőseim minimum fele WoWból van.

A világ egy ronda hely de próbáld meg megtalálni a szépet benne, pl tarts kisállatot vagy önkénteskedj menhelyen, kezdj el fényképezni.

2017. júl. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van.
2017. júl. 22. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!