Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mániás hazudozó barát- nem...

Mániás hazudozó barát- nem kéne vele barátkozni?

Figyelt kérdés

Itt most nem a kiszínezős dolgokra gondolok, hanem amit el tudsz képzelni a legdurvábbakra.

Nem mindig vannak ilyenjei, alap esetben neki is csak ilyen "kiszínezős, nagyot mondós' vicces sztorijai vannak.


Azonban ritkán előfordul, hogy olyanokat is mond,amitől szabályosan borzong egy normális ember pl, amikről egyértelmű, hogy csak kitalálta, úgy állítja be magát, mintha pszichopata lenne magyarul, ( persze nem igaz)...


Ez most erősen hangzik, és okozott az elején álmatlan éjszakát, de rájöttem, hogy ez ilyen mentális betegség inkább, kényszeres hazudozása van.

Ez a negatív oldala.


Pozitív:

Valamiért ezt leszámítva viszont nagyon sokat számít a barátsága, mert nagyon megszerettem, és ezt tudom, hogy nála is így van.

Sose ártott egyébként nekem, nem akart kihasználni, ez is számít valamit. Ez tényleg kényszeres dolog, ami időnként előjön.



2016. nov. 12. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Na jó..én is ilyen vagyok 14 évesen és fogalmam sincs miért de nagyon változtatni sem tudok rajta.Nem megy.Hagyd rá.Ismerd ki és segíts rajta.
2016. nov. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod! Én ezektől függetlenül mellette állok és eddig is így volt. Számíthat rám ugyanúgy ettől függetlenül, csak valahol ugyanakkor kár érte... :/

De én komolyan mondtam, hogy 1-2 dolog tényleg hajmeresztő, amiket mondott miket csinált pl, hogy ártott embereknek meg ilyenek (direkt nem írtam példákat).

- Nálad is ilyen szinten, ilyenek is vannak dolgok?


Nagyon jól ismerem már, fogalma sincs szerintem talán, hogy tudom róla ezt a kényszer betegség félét, pedig ha közel kerül valakihez ez elég egyértelművé válik.

Ettől függetlenül a másik része nagyon szerethető, és én úgy gondolom, hogy inkább ezek mind a figyelem miatt jönnek számára elő, és hogy érdekesnek, különlegesnek tartsuk, ilyesmi... Épp ezért nem foglalkoztam sokáig ezekkel a dolgokkal, soha nem szóltam, ha egyértelmű volt, hogy hazudik, nem is akartam kellemetlen helyzetbe hozni sem.


Ez az egész most onnan jött, hogy nem tudom, mennyire mély ez mentálisan, mármint hogy valóban árthat/ártana-e valakinek ha úgy van. Tudod ez ijesztett meg egy pillanat erejéig, mert aki nincs rendesen normális tudatánál, annál ebben hogy lehetünk biztosak? ( most ezt lehet szokásomhoz híven túl "paráztam" gondolatban, mert viselkedésben pedig soha nem mutatott semmi agressziót, dühöt, semmit,)


de bevallom nem ismerem ennek a jelenségnek a hátterét.

Pl azt sem tudtam egy ideig, hogy ő tisztában van-e vele, hogy amit mond az nem igaz.. De mivel jól ismerem és elkezdtem figyelni a jeleket, rájöttem, hogy tudja, mikor hazudik. Bevallom ekkor megnyugodtam, mert annyira nem zakkant szerencsére ezek szerint. - És itt most remélem meg is válaszoltam a kérdésem, hogy és mivel ezek csak a figyelem miatt kitalált sztorik, és nem akart rosszat soha eddig, nem kell félnem ilyentől. Mint ember, ettől függetlenül tényleg nagyon megszerettem és jó barátok lettünk.


Bocs, hogy hosszú lett, ezt tényleg csak ezért írtam le, mert ezek között nem csak épp olyan sztori volt, aminek a lényege hogy poén és ő mennyire humoros.

Ha van bármi még, nyugodtan írd. :)

2016. nov. 13. 19:07
 3/4 A kérdező kommentje:

U.I egyébként ezen tényleg nem tud változtatni szerintem ő sem, és én ezért soha nem is hoztam fel neki ezt a dolgot, tehát nem is akartam rávenni, hogy megváltozzon, mert tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű.. (Sokat olvastam régebben ezek miatt a témában.)

Én mondhatni teljesen elfogadtam őt így, amilyen, csak épp én meg hajlamos vagyok túlreagálni néha dolgokat és beparáztatni magam. :)

2016. nov. 13. 19:10
 4/4 Berserker88 ***** válasza:
Régen én is ugyan ezt csináltam, hogy valakit meggyőzzek róla, hogy erősebb és keményebb vagyok mint ő. Vagy valaki megfélemlítsek és az esetek többségében be is vált. De akárhogy is van, ezt csak azért csinálja, hogy valaki figyeljen rá. Majd kinövi. Én is kinőttem, és nem csak ő az egyetlen ilyen Magyarországon, szerintem mindenkinek vannak ilyen ismerősei, aki csak azért mond nagyot, hogy többnek tekintsék. Mai napig van, hogy valaki fél tőlem mert, van egy furcsa stílusom. De megszoksz vagy megszöksz. ;) Ja és, hogy ne lógjak ki a sorból. F/26 (vagy hogy van)
2016. nov. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!