Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Veletek is előfordul, vagy...

Veletek is előfordul, vagy ezek már komoly tünetek?

Figyelt kérdés
Neurotikus zavarral járok pszichológushoz, aki jelenleg 1 hónapig nem rendel, de olyan tüneteim vannak, amiket még eddig nem tapasztaltam. 4 éve vagyok pánikbeteg, 1 évig tünetmentes, de nagymamám elvesztése óta újra előjött a szorongás, hipochonder lettem: folyamatosan vérnyomást mérek, és aggódom, hogy a kényszerbetegség által kialakult rituálék miatt agyvérzést fogok kapni. Információképp megemlítem, hogy semmilyen gyógyszert vagy drogot nem használok. Íme a tüneteim: 3 napja alvászavaraim vannak, elalvás előtt közvetlenül mindenféle elvont képek, másodperces képi bevillanások jelennek meg előttem, amiket akkor valóságként élek meg. Mintha álmodnék, de mégsem álmodom, hiszen még fent vagyok. Hangokkal együtt is megszoktak jelenni, amelyek szintén nem konkrétak, hanem mintha egy másodperces álmot tapasztalnék. Mindig alvás pozíciót váltok, mert idegennek érzem a testemet. Megpróbáltam összefüggő mondatokat mondani, megnyugtatni magamat, hogy kizárjam az esetleg ébrenlétben is érzékelt furcsaságok valóságát, de szerencsére képes voltam összehozni értelmes mondatokat a történtek után. Nem nevezném ezeket az állapotokat a megőrüléstől való félelemnek, inkább fokozatos dekoncentrációt, krónikus fáradságot érzek, ami már régebb óta tart, mindenféle deja-vu élményekkel, valóságérzékelés zavaraival (egy másodpercre idegennek érzékelem a világot, öntudatlan kiesek a valóságból). Ezek az állapotok már tekinthetők pszichotikus állapotoknak? Ti tapasztaltok ilyesmit? Előre is köszi a válaszokat!
2017. júl. 23. 05:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Hátha nem szedsz gyógyszert akkor írass fel valamilyet mert befogsz dilizni. Neked orvosságra van szükséged ! xd
2017. júl. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
Én hiszek a munkaterápiában.
2017. júl. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Húúú ez mind nagyon nyomasztóan hangzik hát nem volnék a helyedben.!!! Én simán felíratnék valamit a pszichiáterrel mert az fix hogy ez hosszú távon így nem fog menni és előbb utóbb az állandó kimerültségtől / sorozatos gyötrő pánik gondolatoktól bekattansz és ez nem vicc! Nekem is volt egy ilyen hasonló periódusom intenzív marihuána használat után igaz kicsit enyhébb és tudtam aludni de valahol teljesen megértelek
2017. júl. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

előző vagyok, és ezeket a dolgokat utólag kinőttem.

Győződj meg róla hogy elég vizet iszol és elég oxigén van a lakásban hogy toppon maradjon az agyad. A fizikai szükségletek kielégítésén kívül ajánlom hogy kelts magadban pozitív ingereket pl. nézz kabarét az interneten, beszélgess el vicces történetekről az ismerőseiddel stb.

2017. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!