Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek napi egy sör már...

Szerintetek napi egy sör már alkoholizmus, Szigorúan minden nap csak egy doboz?

Figyelt kérdés
Már több mint fél éve megiszok napi egy doboz sört, annál többet nem szoktam, de körülbelül egy hete felhagytam vele, mert féltem tőle hogy ez esetleg később súlyosabb problémákhoz vezethet. Néha-néha azért megkívánom, szerintetek ilyenkor bontsak egyet, vagy egy darabig inkább ne?

2017. júl. 27. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Amennyiben minden gond nélkül bármikor eltudod hagyni, s ez ténylegesen igaz nem szimplán csak beszéd akkor nem alkoholizmus.

Emellett szigorúan napi 1 doboznál ha még nem is bírnád ki, hogy ne idd meg, nem probléma.

2017. júl. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Napi három-négy doboz sem lenne, ha hetente, kéthetente fordulna elő. Az az alkoholizmus, amikor görcsösen azzal kezdi a napot valaki, különben rosszul van, meg a sörön kívül vannak durvább piák is.
2017. júl. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer egy orvos javasolta (nem az enyém, hanem egy gyerekorvos), hogy ha nem akarom, hogy újra visszatérjen a vesekövem, akkor (az előírt táplálkozási tanácsok betartása mellett) szerencsés lenne esténként lefekvés előtt egy sört meginni. Sokáig tartottam is magam ehhez, de aztán meguntam, abbahagytam (soha nem voltam nagy sörissza). Azóta is félve várom, hogy jön-e a kő.

Szóval alkoholista az, aki többet iszik az orvosánál. 😊


Arra azért figyelj, hogy a nagy hőségben az alkoholos italok, így a sör is inkább fokozza a kiszáradást, mintsem enyhítené! De napi egyetlen doboztól szerintem még nem lesz bajod.

2017. júl. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem egészséges annyi sört meginni, néha tarts szünetet és addig igyál fehér vagy vörösbort helyette.
2017. júl. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amennyiben az életednek rendszeresen részét képezi az alkohol, az alkoholizmus. Ez nem szerintem meg asszem kérdése, ez egy meghatározott fogalom.

Nálad maga a függés és kialakult, ha nem iszod, hiányzik és már bontanál egyet, pedig tudod, hogy nem lenne rá szükséged.

Ettől függetlenül napi 1 sör lófütty, berúgni sem lehet tőle, így nyáron meg akár jól is eshet. De a pia attól még pia.

A te döntésed, ha minden nap akarsz sört inni, igyál, ezek szerint tisztában vagy a lehetséges következményekkel. Ha pedig nem akarsz kockáztatni, akkor kezdd el ritkítani az alkalmakat. Legjobb, ha nem is iszogatsz csak úgy hétközben.

2017. júl. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen igazából azért tettem fel ezt a kérdést, mert már én is hallottam, hogy ha valaki életének rendszeres részét képezi az alkoholfogyasztás, az már alkoholizmus és nem értettem a dolgot. Alkoholista az is, aki mindennap csak keveset iszik?

2017. júl. 27. 20:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem, hagyjad már :) Egy sör, de még kettő sem okoz semmi problémát. Itt max. arról lehet szó, hogy megszoktad, hogy iszol és maga a tett megszűnése furcsa.


Semmi fizikai függőséget nem fog okozni, egyébként meg egészséges. Inkább sört, mint fekete teát, kávét, vagy egyéb cukros löttyöket, amik ténylegesen problémát okoznak.


Egészség! :)


[link]

2017. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!