Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha mindig beképzel...

Mit tegyek, ha mindig beképzelek magamnak valami hülye betegséget, és minden apró fájdalomnál a legrosszabbat feltételezem?

Figyelt kérdés

Több mint fél éve zúg a fülem, és mivel biztos lelki eredetű, az ezer féle-fajta orvosi vizsgálat (fülész, neurológus, kardiológus, MRI, panoráma rtg.) negatív lett, és nem az, hogy megnyugodnék tőle, hanem jobban megijedek, hogy "ha itt sem találtak semmit, akkor biztos nagyobb, alattomossab a baj, vagy tudatlan az orvos, elnézték az eredményt", stb.


Ha szúr a fejem, az tuti agydaganat, ha a lábam, az csontrák, most állkapcsom bal oldalán fáj a csont, kíváncsi vagyok, ez mi lesz...


Pszichológushoz járok. Próbálom elhinni, hogy ezek a pánik és stressz tünetei (a pszichológus azonosította, hogy szoktak pánikszerű rohamaim lenni), de még mindig abban a világban élek, hogy biztos halálos beteg vagyok.


Utálom ezt. Attól is rettegek, hogy pont ezzel a sok rossz gondolattal fogom megteremteni a testi betegségemet.


Volt már valaki így? Kinek mi segített a gondolatmód-váltásban? Hogyan gyógyulhatnék ki a fülzúgásból, a "mindig fáj valahol"-ból, és a hülye gondolatokból?


Előre is nagyon köszönöm.

19/L


2017. máj. 27. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:

És mióta jársz pszichológushoz?

De megjegyzem, ha te magad is utálod, és pontosan tudod, hogy csak bebeszéled magadnak, akkor mi az akadálya, hogy ne beszéld be?

2017. máj. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én jelenleg ugyanígy vagyok. Volt egy pánikrohamom, utána voltam kardiológián, mindenfelé, de még mindig azon izgulok, hogy baja van a szívemnek. Legutóbb a bal vádlim lüktetett, és kitaláltam hogy biztosan vérrög..


Igazából én is látom, mint ahogyan te, hogy ezek marhaságok, és egyszerűen csak el kellene hinnünk, hogy ha tényleg nem talált semmit az orvos, akkor egészségesek vagyunk! Én is jártam pszichológushoz, azt javasolta, bármikor az agyamba jön egy ilyen gondolat akasszak rá egy címkét, hogy ezt csak kitalálom, így egyből tudni fogja az agyam, hogy ez csak marhaság. Csak sajnos ezt nagyon nehéz csinálni, mikor leülsz vele szemben, és ő megnyugtat akkor jó, de egyedül nehezebb megbírkózni vele. Én most még egyszer megyek kardiológiára, de megfogadtam magamnak, ha ott sem találnak semmit befejezem a hülyeségeimet, mert lassan már mindentől félek. Neked is ezt javaslom, tudatosítsd magadban, hogy igenes egészséges vagy, papírod van róla! Ha esetleg megnyugtat keress fel másik orvosokat , hogy függetlenül láss 2 orvosi vizsgálatot, de gyanítom azok is negatívak lesznek :) Fel a fejjel, néha tényleg rossz így élni, de biztosan kell benne lenni, hogy el tudod hesegetni ezeket a negatív gondolatokat. 24/L

2017. máj. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt hívják rögeszmés-kényszeres zavarnak (obsessive-compulsive disorder, ocd). Nekem is ilyen betegségem van.
2017. máj. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#1: Ezért hívják úgy az ilyet, hogy kényszerképzet. Meg akarsz szabadulni tőle, mégis ott kattog az agyadban.


Aki kényszerképzetes hipochondriában szenved, annak csak egy dolgot tudok javasolni, és az nem könnyű: amikor nyugodt állapotban vagy, épp nem parázol semmi betegségtől, tudatosítottad magadban és el is hitted, hogy tényleg semmi bajod, egy ilyen állapotban kezdj el szembenézni a saját halandóságoddal. Paradox módon ebben segíthet a halhatatlanság, az örök élet mibenlétének a megértése: hogy az élet nem egy állapot, ami tart tól-ig, aztán jaj, vége, hanem egy folyamat, egy ok-okozati folytonosság, és ez (a fizika jelen állása szerint) megszüntethetetlen, végtelen.

2017. máj. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekem is ez a problémám van, most jelenleg abban a hitben vagyok hogy egy krimi kongói vérzéses lázban vagyok. Pedig semmi tünet egyszerűen bármennyire próbálom kiverni a fejemből nem megy. Olyan mintha saját magammal játszanak mintha egy kényszert éreznek hogy rákeressek. Bármilyen apró dolognak a azthiszem hogy rák vagy bármi ami a legrosszabb lehet. Utálom magam szörnyen utalok így élni minden egyes óra perc az életemben szorongással telik el félelemmel rettegéssel azt gondolva hogy megfogok halni. Szörnyű 15 éves fiú vagyok.
2021. jún. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 XxItzPvPxX_YT válasza:
Sziasztok! Én is hasonló tünetekkel küzdök. Unokahúgommal Pokémon sorozatot néztem és arra lettem figyelmes hogy az érzelgősebb jeleneteknél elkezdtem sírni (egy mesét látva). Ez még csak a kisebb gond, nem tudok a suliban odafigyelni semmire sem, mert félek és szorongok hogy mi bajom van. Már olyanokat képzelek be hogy nem kapok levegőt, tüdő problémám van vagy valami már már attól is félek hogy megszólaljak, holott semmi bajom sincsen és ezt az orvosom is alátámasztotta. Bár egy valami fokozza folyamatosan a félelmemet. Átlagosan köpök fel nagyon sűrű átlátszó, és baromira tapadós folyadékot, és nem tudom hogy ez mi konkrétan, mostanában már egyre többször. Még a mai napot megemlíteném, amikor a suliban jöttünk fel a lépcsősoron és fulladás érzetem volt a tetején és megkellett hogy álljak, illetve sok sípoló hangot tapasztaltam, ami már tényleg nem normális. 17/F
2021. szept. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os: A sűrű hörgőváladéknak semmi köze a szorongáshoz, az fertőzés, kérjél rá antibiotikumot. Amúgy meg ha a tüdődnek rendesen kivizsgáltan nincs baja, akkor mondd a szüleidnek, hogy keressenek pszichológust.
2021. szept. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!