Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik bármilyen objektív...

Létezik bármilyen objektív tanulmány a meditáció veszélyeiről?

Figyelt kérdés

Olvastam korábban, hogy folynak kutatások a meditációhoz kötődő technikák hátrányaival kapcsolatban (bár az előnyeit is nehéz vizsgálni, nem túl ismert terület, ahogy észrevettem), de eredményekről még nem tudok. A probléma, hogy minden leírás vagy csak a pozitív oldalt hangsúlyozza (megemlítve esetleg a negatív hatásokat is), vagy túl szubjektív, ami meg tanácsként nem igazán használ, ha az a körülmény áll fenn, mint az esély a hosszútávú pszichés (pl. pánikrohamok, deperszonalizáció/derealizáció), vagy akár fizikai (pl. fülcsengés, nyomás-érzés a fejben) károkra.

A tapasztalatok alapján egyértelmű, hogy ezek előjöhetnek, de az nem, hogy hogyan lehet őket elkerülni, vagy, ha jelen vannak, megszűntetni, vagy legalább enyhíteni a hatásukon.

Az is beszédes, hogy kérdeztem már erről pszichológust is, de tőle sem kaptam választ, pedig a többi kérdésemre válaszolt, amit egy mailben írtam neki, de ezt kikerülte.

Szóval egyelőre úgy tűnik, hogy nem jó ötlet nekiállnom rendszeresen meditálni, amit nagyon sajnálok, mert próbáltam többször is, és jó tapasztalataim voltak vele (volt egy rossz is, de az azért, mert túlságosan fókuszáltam a légzésre, és egy idő után hiperventilláltam). Tud valaki valamit ebben a témában, ami nem egyéni tapasztalatokon, megérzéseken, vagy természetfeletti magyarázatokon alapszik?


2017. aug. 8. 02:06
 1/3 jeverezi ***** válasza:
a meditáció abszolút nem veszélyes!
2017. aug. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha helyesen csinálod, önmagában nem veszélyes. A veszély az, ha mielőtt elkezdenél meditálni, nem vagy pszichésen kitakarítva, mert a módosult tudatállapotban előjöhetnek olyan információk a tudattalanodból, amit a tudatod képtelen elviselni, és akkor kórház. Ne feledd, keleten a gyerekek 5 éves korukban kezdik a meditációt, guru segítségével.
2017. aug. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%

Kedves Kérdező!


Igen rossz hírem van számodra.


Olyan, h meditáció, nem létezik. Ez egy összefoglaló, ha úgy tetszik gyűjtőneve egy rakás mentális technikának.


Ezt legalább olvastad?

[link]

Csak h a szakkifejezéseket ismered-e, azért kérdem.


Nos, a wiki alapján milyen technikát használsz?

2017. aug. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!