Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Negatívan hathat-e egy gyerekr...

Negatívan hathat-e egy gyerekre ha pl. az általános iskolában két tagozat közül a "kevésbé sikeres" csoportba kerül?

Figyelt kérdés
Nincs nagy probléma, csupán érdekesség mivel egészen napjainkig felemlegetem a dolgot. A mi iskolánkban 1998 körül még úgy működött a dolog, hogy az osztályt ketté osztották voltak a tagozatosok és a nem tagozatosok. A tagozatosok angolt tanulhattak a nem tagozatosok pedig németet. Illetve jó néhány tantárgy esetében ketté volt osztva az osztály(informatika, irodalom, nyelvtan). De értékekben kb. így: 23 tagozatos és 7 nem tagozatos. (Emlékszem a szüleim szerettek volna átkérni de nem engedték. Egyébként nem voltam soha nagyon rossz tanuló 3-4 között ingáztam és nem voltam kisegítős sem vagy ilyesmi.) Sosem szerettem a németet az angol jobban tetszett, már csak azért is mert gyerekként 3-4 éves koromtól Carton Networkot angolul néztem és ragadt rám valami. A lényeg az, hogy már az általános iskolában kialakult bennem egy önbizalmi hiányérzet ennek is köszönhetően (szerintem). Valamiért a mai napig eszembe jut ez az egész, hogy egy kisebb csoportban voltam amit én akkor úgy éreztem, hogy biztosan nem feleltem meg valakinek vagy valamilyen elvárásnak. Egyébként maximalista de még is önbizalomban hiányos vagyok ami elég nagy gátat húz előttem az élet több területén is. Ezen felül önelemző és egy kicsit múlton rágódó. Viszont jó téma, hogy miként hat egy gyerekre ha egy adott közösségen belül is oda helyezzük ahova ő nem akar tartozni nem a társai miatt hanem úgy érzi, hogy azokat a feladatokat amelyeket a másikak kapnak az neki is sikerülhet.

2016. máj. 12. 20:34
 1/3 A kérdező kommentje:
UI: a kevésbé sikeres megnevezés csak feltételezés. Ugyanis nem tudom miért volt ekkora eltérés a két tagozatlétszám között. Ez a két tagozat egyetlen osztályon belül volt egyébként - tehát még azt sem lehet mondani, hogy olyan mint ha A meg B lett volna. A lényeg, hogy így jön le nekem - miért én lettem a selejtes? Sajnos azt már nem tudom, hogy tesztet töltettek-e ki vagy csak szimplán a jegyek alapján döntöttek.
2016. máj. 12. 21:02
 2/3 anonim ***** válasza:

egy általános iskolásról hogy mondod meg hogy sikeres e mikor épp csak bekerül

a nyelv meg az info azért osztott mert a nyelvrebor meg az info terem kicsi és nem férnek el az osztályok

velem is így volt a nyelvel én is cartont néztem meg angolt tanultam is de ez a magyar rendszer merev idiótizmusa hogy az ovodai képzésre megasról tojnak

aztán persze a diák a hibás ha nem beszél nyelveket

az hogy a nyevten lediktálásán kivűl idegen nyelven meg se szólalsz az nem számit

2016. máj. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mondjuk az is furcsa volt. Hogy a mi kis németes csoportunk maximum feleléskor szólalt meg míg a nagyobb csoportú angolos nyelvi laborban mikrofonos fejhallgatókon keresztül gyakoroltak rendszeresen. Micsoda korrekt húzás volt.
2016. máj. 18. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!