Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segít egy pszichológus...

Hogyan segít egy pszichológus a szorongásos zavaron?

Figyelt kérdés
Nem tudom de elmondások szerint a pszichológusok csak ülnek és hallgatnak, hümmögnek, rázzák a fejüket néha mondják hogy keress célokat, esetleg kérdeznek és te válaszolsz, és közben leírja egy papírra amit mondasz, és nem együttérzőek teljesen hidegek,ez hogyan segít egy betegségen, amiben valószínűleg agyi,idegrendszeri elváltozás is szerepet játszik főleg ha évtizedek óta tart?
2017. aug. 14. 13:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Főleg ha traumái vannak az embernek, például sorozatosan megerőszakolták stb, akkor azon az segít ha együttéreznek és átölelik, mellette vannak, nem az hogy elmondja és a szakember csak néz és jóformán semmi komolyat nem tesz hozzá.
2017. aug. 14. 13:52
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja és én is jártam egyhez elég sokáig és teljesen közömbösnek tűnik és olyan mint egy hideg fal...
2017. aug. 14. 13:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért lenne mindegyik ilyen? Vannak olyanok is akik foglalkoznak a problémáddal. Egyébként azért jó, mert segít rájönni a problémád gyökerére és így könnyebben tudod feldolgozni.
2017. aug. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha pszichés betegséged van, miért egyszerű pszichológushoz mész, miért nem kiképzett pszichoterapeutához?
2017. aug. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szervi elváltozáson nem segít, ahhoz gyógyszer kell.

Nem biztos, hogy a legjobb szakembert fogtad ki; ha nincs meg a két fél között az együttműködés, harmónia, akkor mást kell keresni. Az talán túlzás, ha valóban hideg, mint egy fal. De a pszichológusnak nem a szánalom, ölelgetés, vigasztalás a feladata, nem azt tanulta az egyetemen hosszú évekig, arra a család és barátok valók. Nem az önsajnálatba merülés a cél, hanem a fejlődés. A pszichológus kívülálló, és a benned lévő erőket segít mozgósítani. Ehhez meg kell kérdőjeleznie a saját megoldásaidat, mert azok nem működtek. A sebész se sajnál, hanem durván belédvág, de ettől gyógyulsz. Ettől függetlenül ha az egyik ember nagyon nem jön be, van másik. Viszont az igényeidet jelezd neki, nem a megalázott helyzet érzete a megfelelő pszichoterápia, meg kell találni az egyensúlyt a rideg szakmaiság és az együttérző személyesség között.

Közben felfedeztem egy ellentmondást a kérdésedben: "elmondások szerint" ezt meg azt csinálják, közben meg te is jártál elég hosszú ideig. Most akkor elmondás vagy tapasztalat?

2017. aug. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!