Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális szorongásos zavar,...

Szociális szorongásos zavar, depresszió.18L. Esélyem van még?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 18 éves lány vagyok, 11 éves korom óta van szociális szorongásos zavarom és depressziós vagyok. Egyszer voltam pszichiáternél, kaptam gyógyszert, de nem szedtem. Vagdosom magam, sírok, amikor csak tudok, egész nap szorongok, hányok, szédülök, émelygek. Boltba se tudok menni. Van lehetőségem kigyógyulni ebből az állapotból? Érdemes lenne felkeresnem orvost vagy valakit?

2014. aug. 9. 20:54
1 2
 1/14 anonim válasza:

Nem csak érdemes, hanem szükséges, hogy felkeress egy orvost!

Ezek a dolgok nem fognak elmúlni teljesen, de segítséggel megtanulhatod kordában tartani. Ne add fel! :)

2014. aug. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Teljes életet sohasem élhetek? Kit kellene felkeresnem? Gyógyszereken nem szeretnék élni.
2014. aug. 9. 21:00
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Gyógyulni akarok, de gyógyszereket nem szedek. Ez bután hangzik. Legalább a háziorvosod keresd fel, és kérj tanécsot.
2014. aug. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazából gyógyszerekre nincs is igazán szükség, csak akkor ha gyorsabb eredményre vágysz. Ami fontos, hogy elmenj egy pszichológushoz aki a pszichoterápiának valamilyen formáját alkalmazná, hogy rendbe jöjj. Ennyi idősen még bőven van esélyed, hogy az egyetemig meggyógyulj és teljes életet élhess.


Ne várj vele, mert később csak rosszabb lesz.

2014. aug. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 kkakukkfű válasza:
Vannak jó homeopaták, akik tudnak az ilyen jellegű problémákon segíteni. Kineziológus, jóga, rengetek alternatív megoldás van, próbálkozz akkor ezekkel.
2014. aug. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Sansa Stark válasza:
76%
Szia! Mindenképp orvost javaslok,ilyen állapothoz kevés csak maga az alternatív gyógymód. Nem tudom a szorongásod mennyire erős,de mindegy is mert tudom,hogy szörnyű érzés,megkeseríti az ember minden napjait. A gyógyszerektől meg ne félj,ha jól eltalálják teljes életet élhetsz!
2014. aug. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tehát csak gyógyszerekkel élhetem le az életem?
2014. aug. 11. 08:38
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Írtam fentebb, hogy:

"Igazából gyógyszerekre nincs is igazán szükség", tehát nem; nem gyógyszerekkel fogod leélni az életedet. Ha elmész pszichológushoz ő nem fog neked gyógyszert felírni, hanem beszélgetni fog veled és attól fogod majd jobban érezni magad.

2014. aug. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
És hogy hívjam fel? Mit kell mondanom, mi kerülhet szóba?
2014. aug. 11. 17:07
 10/14 Sansa Stark válasza:
Telefonon felhívod,idöpontot fog adni,a beszélgetés személyesen zajlik.De én még mindíg azt gondolom,ha vagdosod is magad akkor kevés csak a psychológus.Anno gondolom,nem véletlenül írtak neked gyógyszert.......de ez a Te döntésed,mi írhatunk ide neked bármit ,a végső döntést neked kell meghozni.Igazából ez az állapotod valamiért kialakult,nem ismerjük a családi háttered stb.
2014. aug. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!