Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós a párom? Mit tegyek?

Depressziós a párom? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve leszünk együtt,eddig is tisztán láthattam volna,de csak most lett egyértelmű,hogy a barátomnak mentális problémái is lehetnek.

Nagyon gyakori hangulatingadozásai vannak,ha éppen rossz kedvű nagyon bunkón viselkedik velem. Ilyenkor semmihez sincs kedve,szinte kezelhetetlen. Próbáltam már vele beszélgetni erről,de nem képes megnyílni.

Ez már depresszió vagy még annyira nem durva a helyzet? Kérlek segítsetek,nagyon tanácstalan vagyok.



2017. aug. 19. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:

A depresszió azért ennél bonyolultabb.

Viszont ez nem zárja ki azt, hogy valamilyen mentális problémája van a párodnak, de úgy érzem, hogy ha ezzel időben pszichológushoz fordultok, akkor nagyon könnyen lehet rajta segíteni.

2017. aug. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Vidd el orvoshoz!
2017. aug. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Nekem is hasonló a párom,de ő azért,mert soha senki nem állította le a dúl-fúlását. Van egy anyukája és nővére és ők mindig hagyták,hogyha rossz kedve van rajtuk élje ki,háborogjon, csapjon vágjon.


Régebben velem is így csinálta, elindultunk jó kedvvel szórakozni, felidegesítette a forgalom és azt kellett hallgatnom,hogy "az a *** miért nem húzódik le" "mekkora ***fejek ezek itt mind" és utána egész este nem lehetett hozzá szólni.

Két év után rájöttem,hogy nem nekem kell ezt elviselni,mert ő ilyen könnyen elveszti a türelmét. Nem az én bajom,hogy ő ok nélkül szétidegeskedi magát. Jól kiosztottam pászor amikor ok nélkül felcsattant,hogy én nem az anyja vagyok,hogy ezt elviseljem. Jó párszor kiszálltam az autóból amikor ilyet csinált vagy ott hagytam ahol volt. Lassan,de megtanulta,hogy leállítsa magát. Az én párom nem depressziós csak hangulatingadozásai vannak amiket nem tudott előtte kezelni.

2017. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!