Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha képtelen...

Mit tegyek, ha képtelen vagyok ráállni a nappali életmódra?

Figyelt kérdés

Akármilyen fáradt vagyok, nem bírok elaludni 3-4 óránál előbb. Szinte minden nap sportolok 1-1 órát, aktív vagyok, elég produktív, egészségesen étkezem, nem tudok semmi lelki problémáról, nem vagyok depressziós, traumatizált, stresszes, semmi. Mégsem megy, évek óta.


Ha reggel fel kell kelnem, akkor is 3-4 körül fekszem, utána hazajövök és két részletben alszom annyit, amennyi kell. Próbáltam azt is, hogy kihúzom estig, és időben elmegyek aludni, akkor egy napra visszaállt a rend, másnap este meg megint fent voltam 3-ig, mert csak forgolódtam...


Most még könnyű, munkában nem tudom, hogyan oldjam meg.:(

21L


2017. aug. 28. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt olvastam hogy a késő éjszakába nyúló világító monitor nézése csökkenti a melatonin termelődését ami a jó alvásért lenne felelős. Ahogy a nem teljes sötétben történő alvás is csökkenti.

Viszont valamiről mégsem írtak azok az oldalak ahol ezt olvastam. Az okáról hogy miért éjjel bámuljuk a monitort. Ennek oka az lehet hogy egy fura művilágban élünk, amiben az emberek nappaljai nem is önmagukért vannak hanem idegen munkahely érdekeinek megfelelően töltik. Nem is szükséges része lenni ennek a művilágnak, elég látni kívülről és hatással van ránk is. Ezért mikor a lakosság többsége elpihent, akkor érezzük azt hogy a magánszféránkkal törődhetünk és ekkor foglalkozunk például gondolkodással a saját életünkkel és persze ebben az esetben ágyban forgolódás közben.

2017. aug. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne a válasz, mert ugyanezzel küzdök.


Érdekes módon, amikor olyan volt a munkahelyem, hogy kénytelen voltam, akkor sikerült betartani a napirendet.


Manapság úgy oldom meg, hogy olyan munkát választottam amit bármikor, home-office-ból tudok végezni.

30F

2017. aug. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt, 1 hónapnyi hajnalban kelés után már nem bírtam ébren maradni éjfél után.
2017. aug. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Várjon egy hetet tanárnő, és megoldódik magától.
2017. aug. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!