Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Talán van egy gondom de félek...

Talán van egy gondom de félek segítséget kérni?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy a kisgyerekeknek vannak képzeletbeli barátaik, de ált. 8-9 évesen kinövik ezt a "korszakot". Na, nekem ez nem múlt el. Tudom, hogy "nem léteznek" (nem szívesen fogadom el, de tudom, ez van), és tudom hogy nincsenek itt, ha beszélek velük, akkor "átlátok rajtuk." Igazából nem akarom, hogy eltűnjenek az életemből, csak nem mindig tudom eldőnteni, hogy most itt legyenek-e vagy se. Ehhez szeretnék csak segítséget kérni, meg ettől függetlenül van pár kisebb, általánosabb dolog, azokhoz is.


Azért félek, mert mi van ha a pszichológus továbbküld pszichiátriára és ott adnak gyógyszert? Félek, hogy kisiklik az életem.

Mit tegyek?

16/L


Kérjek ne írjatok privátot, ott nagyon sok fura alak keresett már, ezért azokat nem nézem!



2017. aug. 28. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha mindenféle furcsa alakot látsz, akiket más nem, akkor tényleg jobb lenne orvoshoz menni.
2017. aug. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem fura alakok, meg nem mindenféle, csak 1-2 sima emberről van szó. És épp ez az, hogy nem tudom látom-e őket, mert nem úgy látom, mint ha pl egy valódi ember állna ott.

De, hogyha orvoshoz megyek es esetleg tényleg van valami, az az egész életemet ellehetetleníti. Ugye ez alaptalan félelem??

2017. aug. 28. 17:57
 3/8 anonim ***** válasza:

A tibeti mitológiában úgy hívják ezeket a lényeket, hogy tulpa, többes számban tulpák. Teremthetők és megsemmisíthetők.

Bővebben pl:

- [link]

- [link] (angol)

2017. aug. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utána néztem és nem-nem-nem, tuti nem erről van szó. Valahol azt írják, a tulpa szolga. (Fenéket, ők nem azok, a barátaim.) Azt ha ez nem is igaz, mindenhol azt írják, hogy az ember teremti őket, akarattal(!) amit nemigen akarok elfogadni.


De a fő kérdésem az, hogy ettől még élhetek totál normális életet, tanulhatok egyetemen, elérhetem amiket akarok, vagy majd jól begyógyszereznek? Csak ettől félek

2017. aug. 28. 18:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is ez nem egy korszak, amit az ember kinő. Rengeteg embernek vannak hasonló "élményei". Ezzel nincsen semmi gond.


A pszihológus nem fog elküldeni pszihiáterhez mindaddig, amíg nem tudja egyérelműen bizonyítani, hogy az amit te érzel általa nem kezelhető. A gyógyszeres kezelés pedig minden esetben csak az utolsó megoldás.


Ami a legfontosabb, hogy sose félj segítséget kérni. Ha már megszületett benned a felismerés egy problémáról, akkor átlépted az első, és legnehezebb akadályt.


Ha szeretnéd megosztani egy szakemberrel is, akkor akár írhatsz itt is, de ha úgy érzed, hogy máshogy változtatnál ezen, akkor az a legjobb tanácsom, hogy keress egy olyan szakembert, aki a bemutatkozása alapján szimpatikus és úgy érzed nyíltan tudod megbeszélni vele azt, amit érzel.

2017. aug. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm! Ha több embernek is van, sőt, soknak, akkor igazából az megnyugtató. Csak nem tudom, miért nem "elterjedtebb" vagy legalább ismertebb, miért nem írnak róla (nem szakirodalomban) könyvekben, miért nem szerepel (nem horror)filmekben ez a dolog. Vagy legalább miért nem elfogadott beszédtéma. Kevésbé hozná frászt az emberre, ha tudja, hogy nem ritka eset és önmagában nem gond.

Mindenesetre köszönöm a választ, utolsó, megnyugtattál! Bocsánat hogy mindenkinek válaszolok, csak pontosítani szeretnék. Ha ilyen veszély tényleg nincs, akkor "merek" segítséget kérni, bár kérdés, hogy akkor feltétlenül szükséges-e.

2017. aug. 28. 22:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia,

Nem vagy egyedül, én is hasonlóképp voltam, és mindig féltem hogy biztos hülyének néznének ha valakinek elmondanám. Nekem gyerekkoromban kezdődött de nekem csak egy képzelt barátom volt, 7 éves lehettem, és nekem is kitartott egészen középiskolás koromig. Most 24 éves vagyok, visszagondolva azért lehetett mert egyrészt nagyon élénk fantáziám volt, viszont ezt nem mertem kimutatni, mert mindig elnyomtak, piszkáltak, mivel érzékeny, zárkózottabb voltam mint a többi gyerek. Másrészt mivel kitaszított voltam, úgy éreztem senki sem fogad el és nem találtam e helyem, ezért "kitaláltam" magamnak valakit aki szeret úgy ahogy vagyok. Aztán kezdem felnőni, és már kevesebbszer "találkoztam vele." Nm lehet hogy te is magányosnak vagy kirekesztve érzed magad?

Ettől nem kell félni, ez nem olyan vészes probléma szerintem, de ha megnyugtatna, akkor kérj segítséget nyugodtan. Ez miatt nem fog pszichiátriára küldeni, főleg nem első alkalomkor. A pszichológus azért van, hogy beszélgessen veled a problémáidról. Nem vagyok pszichológus, de én is járok hozzá, már másfél éve, de más gondok miatt.

2017. aug. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elèg rossz identitásokkal lehetsz körülvève.. Mert hidd el ez korántsem jó. Lehet,hogy azt hiszed/èrzed ,hogy a "barátaid" ..de rohadtúl nm azok:)

Zárd ki őket minnèl hamarabb,mert nem lesz jó vège.

24L

2017. aug. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!