Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ötletek? Miért lehet ez?

Ötletek? Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Holnap lesz egy osztálytalálkozó (a suliba lesznek programok,ismerkedés,foglalkozások,a suli udvarán sport...stb.)


A lényeg,hogy már most rosszul vagyok :/ Egész nap görcsöl a gyomrom(vagyis inkább úgy húz vagy nem tudom,hogy mondjam,olyan mintha össze lenne húzódva vagy nem tudom).Ha rágondolok,akkor egyből elkezd gyorsabban dobogni a szívem.Eddig is előfordult ilyesmi,de ez eddig a legkellemetlenebb.Beiratkozásnál rosszul lettem (a széken úgy kellett tartanom magam),szédültem,de csak ott! Mindig csak az új helyen lettem rosszul.Persze előtte is izgultam,de rosszul soha nem voltam,viszont most igen :S


Nem tudom mit csináljak.Félek,hogy holnap még rosszabb lesz.Szerintem aludni sem fogok tudni.


Mindig ez van új helyen,új emberek közt.Félek az idegenektől,félek,hogy furán találnak és elutasítanak,kiközösítenek.Eddig soha nem voltam kiközösítve,de nagyon félek,hogy megtörténik.

A cikis helyzetektől és rettegek,minden olyan dologtól,amivel lejárathatom magam.Sose tudok jól szórakozni.Nem járok el otthonról,még a boltokban is rosszul szoktam lenni.Inkább maradok otthon a kellemes,biztonságos szobámban.Legszívesebben ott maradnék éltem végéig.

És akkor még a vizsgák előtti dolgokról nem is volt szó :D Felvételit is elcsesztem,a tollat alig bírtam megfogni,úgy remegtem.


Új helyen sokszor bolondnak,elmebajosnak néznek,mert nem merek megszólalni és tartom a pár méter távolságot.Tudom,hogy ez rossz,de nem bírok közelebb menni.Azt sem tudom,hogy hogy kéne megszólítani valakit :/ Még a boltban is nehezemre esik venni valamit,főleg,ha beszélni is kell.


Szeretnék rendesen barátkozni,de nem tudom,hogy hogyan kell.

Hogyan lehet megszabadulni a félelemtől ?Hogyan nyugtassam le magam ?Mivel kerülhetem el a rosszullétet ?


Ti,hogyan reagálnátok egy ilyen osztálytársra ?

Viszonylag normális külsőm van,csúnya nem vagyok,de szépnek sem mondanám magam.Titeket mennyire zavarna,vagy mit gondolnátok,ha látnátok egy hozzám hasonló lányt (elvonul,tartja a 3 méter távolságot,leereszti a fejét,bedugja a fülest és csendben ül) ?


Az első hetekben vagyok csak ilyen,de akkor nagyon.Egyszer majdnem sírva fakadtam,mert csoportos előkészítőre kellett mennem (szégyenlem magam miatta,elég kínos,még jó hogy sikerült visszatartanom).


A segítséget köszönöm !

15L



2017. aug. 29. 19:10
 1/2 kissj705 válasza:

Mindenképp szakemberhez kellene fordulni...

(Pszichiáter: gyors, de gyógyszerekkel. Pszichoterápia: lassabb, gyogyók nélkül)

2017. szept. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. gyakorolnod kellene a kommunikációt, és ha lesz elég rutinod akkor a pánik sem lesz, családtagokkal elsősorban, és utána mindenképpen vadidegenekkel! előtted áll valaki a mozipénztárnál és megkérded hogy melyik filmet ajánlaná vagy látta-e már .... a lényeg hogy legyürd a félelmedet, az első 1-2 alkalmat lehet elszurod, de a rutin a lényeg.


2. ne legyen rajtad semmi kirivó és ne is csinálj semmi rendkivülit, így nem fogsz a középpontba kerülni és elsunyoghatsz a fasorban


3. sportolhatnál egy kicsit az ad némi fizikai tartást és az nagyon sokat segít ám


4. szerez valami streszoldot, nem alkoholra vagy cigire gondoltam hanem sztreszlabda, marokerősitő stb.


5. az egész mögött a fejed áll, ő hiteti el veled, hogy mindenki téged bámul és rajtad röhög, őt kell legyürnöd, bármilyen hihetetlen is. Az értelem nagyon nagy kamumester ám, és pont a saját gazdáját úgy át tudja vágni a palánkon hogy hihetetlen.

2017. szept. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!