Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni súlyos szociál...

Mit lehet tenni súlyos szociális fóbia esetén? Tapasztalatok? Ötletek?

Figyelt kérdés

28 éves férfi vagyok, felnőtt, így sok változásra nem számítok már hogy esetleg magától megoldódjon.


Gyakorlatilag minden társas szituáció szenvedés számomra. Az esetek 90%-ában konkrétan sírvafakadnék amikor emberek között kell lennem. A szokásos gondolatok tömkelege, a feszültség hogy megfelelően viselkedjek és hasonlók miatt. Folyamatosan olyan érzésem van hogy mindenki gyűlöl megvet és hányingere van tőlem (aki esetleg hasonló cipőben jár ismeri az érzést).


Nagyon sok energiámat felemészti hogy normálisnak látszak a munkahelyen és ezek a problémák ne ütközzenek ki rajtam. Ez folyamatos koncentrációt és minden akaraterőmet igénybeveszi. Emiatt sokszor előfordul, hogy nem figyelek teljesen arra hogy mit beszélek amikor beszélgetnem kell.


A munkából hazafele gyakran előfordul, hogy sírvafakadok illetve magammal beszélgetek és ismételgetem pl hogy "nem.. nem... soha többé nem..."


Ötletek? tapasztalatok? esetleg sorstárs véleménye?


2015. jún. 13. 12:25
 1/5 maDface válasza:
Én 21 éves srác vagyok. hasonlóan érzem magam. Rengeteget ülök itthon mert úgy érzem a külvilágban folyamatosan teljesítenem kell hogy folyamatosan analizálnak és ítélkeznek felettem holott tudom hogy ez hülyeség. Az emberek előtt maszkokat hordok és csak itthon egyedül tudok igazán feloldódni. Folyamatos megfelelési kényszerem van, néha próbálok fellázadni más akarata ellen hogy érvényesítsem a sajátom de félek attól ha ezt megteszem, megromlik a kapcsolatom azzal az emberrel és ezért inkább csöndben maradok :(
2015. jún. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 3-5 évente pszichés köhögésem szokott előjönni. A kiváltó oka mindig az ha rosszindulatú emberek veszik át életem irányítását, persze az én káromra. Eddig mindig az oldotta meg ezt a problémát ha a kiváltó okot megszüntettem. De segített a természetben való sok mozgás is, pontosabban a kerékpározás. A pontos magyarázatát nem tudom, de Ausztriába kimenve is meg szokott szűnni az ilyen köhögésem.

Először a kiváltó okot kell megtalálnod. Majd megszüntetni, szembenézni vele. Valószínű az embermentes természetben sem tapasztalod, ahogy én sem.

Legutóbb nagyon súlyos köhögési rohamaim voltak persze szintén az említett kiváltó ok miatt. Ekkor még arra is gondoltam hogy visszaköltözök a falu széli szomszédmentes szülői házba vagy egy tanyára ahol védve leszek a rosszindulatú emberektől. Vagy nyugatra. De rájöttem hogy nem a megfutamodás a megoldás, hanem szinte fogadalmat tettem hogy a jövőben nem hagyom többé hogy gonosz emberek uralkodjanak rajtam. Különben az egészségemmel én fizetem meg az ő bűneit. Azóta újjá születtem. És szinte jókedvet okoz ha hülyét csinálok minden olyan gazemberből aki miatt korábban betegeskedtem.

2015. jún. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szociális fóbia esetében a legeredményesebb a hipnobehaviorista kezelés. A terapeuta átéleti veled a szorongató helyzetet, és amikor előjön a rossz érzés, azonnal fel is oldja azt.
2015. jún. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


27/F vagyok szociális fóbiával, hasonló gondolatokkal mint a kérdező. Gyakran elfog az érzés, hogy csak magamra zárnám az ajtót, hagyjon mindenki békén. Ugyanakkor, és ez az amit nem igazán tudok elfogadni, feldolgozni, nagyon szeretnék "normális" lenni, haverokkal, barátnővel de tudom, hogy semmi esély rá. Egy önbizalom hiányos senki vagyok.

Bocsi ha hosszúra sikerült, csak gondoltam hátha valaki tud rá mondani valamit.

2015. júl. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sziasztok meggyogyultatok?
2020. szept. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!