Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az orvos segíthet kilépni...

Az orvos segíthet kilépni következmények nélkül?

Figyelt kérdés
Az utóbbi pár hétben nagyon mély depresszió fogott el. Napi szinten rám törő öngyilkossági gondolatok, teljes érdektelenség, vegetálás jellemző rám főként. Mindezek mellett munkanélküli is vagyok, nyáron muszáj volt jelentkezni egy tanfolyamra(TB ügyintéző, a munkaügyi kötelezett rá). Azt hittem, hogy az majd segít, hogy egy kicsit emberek közt leszek, de nem így van. Tegnap óta járok, és ma alig vártam már, hogy vége legyen és kijöhessek onnan. Nem bánt senki, mégis rosszul éreztem magam ott. Nagyon nagy akaraterő kellett ahhoz, hogy ne álljak fel és jöjjek haza. Most pedig azért vagyok ideges, mert holnap megint menni kell. Folyamatosan az az érzés van bennem, hogy nem fogom elvégezni ezt a tanfolyamot. De ha csak úgy otthagyom, akkor megvonnak minden támogatást, ezáltal még mélyebbre kerülök. Ha elmennék egy pszichiáterhez, és elmondanám neki, hogy mi a bajom jelenleg, akkor ő tudna segíteni abban, hogy ott hagyhassam a tanfolyamot következmények nélkül (mentális problémákra hivatkozva)?
2017. aug. 29. 23:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ha elmész orvoshoz, gyógyszert fog felírni vagy ha nagyon súlyos az állapotod, akkor kórházba küld.

Ne hagyd abba a tanfolyamot! Ha mindent abbahagysz, csak jobban belesüllyedsz a depresszióba. A tanfolyamon legalább emberek közt lehetsz, szakmát tanulhatsz ingyen. Próbálj meg ott emberekkel társalogni, ismerkedni.

Felnőtt ember vagy, rajtad múlik, ha abbahagyod, elvesztesz minden támogatást. Csináld végig, próbáld a jó oldalát nézni!

Ha gondolod privátban folytathatjuk a beszélgetést.

2017. aug. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!