Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Brutális rendmánia egy kis...

Brutális rendmánia egy kis hipocbondriával keverve? Hogyan lehet ezen segíteni? Lehet?

Figyelt kérdés

Nem tudom ki ismeri az érzést, hogy az anyja nem szeret takarítani és emiatt nem is csinálja, késztetést sem érez, hogy higiénia és vmilyen szintū tisztaság legyen a házban. Ez volt gyerekkoromban is, és még mindig ez van. Mostmár én takarítok, de minden takarításnál valahogy úgy érzem, az õrület határán vagyok. Ha eljövök ide, itt koszos a matrac és egyszerūen viszketek, vaarózok, bárhova leülök koszosnak érzem magam. Emiatt alakulhatott ki a mértéktelen tisztaságra való törekvésem és az ebbõl következõ egészségtudatosság. Hogy egy példát említsek: vonaton ha már megfogtam valamit utána a telefonomat csak zsebkendõvel fogom meg, mert ugye azt még otthon is meg fogom érinteni stb.(ha le is törlöm), vagy inkább nem alszok egész éjszaka ha van egy ilyen kattanásom, rossz élményem és a konyhában ülök egy helyben, vagy az éjszaka közepén kimosom az ágynemūmet, egy nap többször átöltözök, sokszor kezet mosok illetve hasonlók.

Ez pszichés zavar? Gondolom igen, olyan jellegū. Hogyan lehet ezen változtatni?


2017. aug. 31. 01:48
 1/2 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján a Kényszeres takarítók című műsor jutott eszembe.
2017. aug. 31. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ezen a fokon ez már pszichés zavar, aminek ráadásul a kiváltó okát is tudod. Ésszel lehet rajta változtatni. Bizonyos mennyiségű szennyező anyag kell a szervezetnek, hogy az immunrendszer kellően erősen működjön. Tehát tök felesleges naponta tizszer átöltözni és harmincszor zughanyozni. A testnek is van öntisztuló rendszere, amit a rengeteg zuhannyal, szappannal tönkretehetsz. Esetleg próbálj pszichológushoz fordulni
2017. aug. 31. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!