Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti hogyan küzdötéttek le az...

Starboy1 kérdése:

Ti hogyan küzdötéttek le az ocd kényszergondolatokat? SOS

Figyelt kérdés
Van olyan hogy jön egy régi emlék kép,és akkor mindig azt mondom szikét bele,hogy ez mit jelent nem tudom csak igy gondolatba lejátszódik bennem.sokszor utánanézek gyógyszereknek hogy hatnak stb,vagy a youtube ot nyomkodom egésznap pedig nem akarom de kényszercselekvésként mégis csinálom.sokmindent elfelejtek,de szerintem az lehet a gyógyszerektől is. sertraline t szedek az OCD m re de ezekszerint nem sokat segitett.Nálam a dohányzás is egy kényszeres dolog szerintem,egyszerüen nem jutok egyről a kettőre nem tudok normális életet élni ezek miatt.a másik meghogy csak a margit szigetre járok ha kimozdulok,vagy épp az ébredések alapitványba,ahova járok pszichiátriára,jelenleg paranoid skizofrénia és ocd a diagom.van olyan hogy napi 4-5 kávét megiszom és már rosszul vagyok.nemtudok dolgokat befejezni amiket elkezdtem.Tudnátok ajánlani valamit nekem? Mi kell erre? terepauta? 26 /F
2017. szept. 3. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
De hát kezelnek! Pszichológus nem foglalkozik veled?
2017. szept. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mondta az orvosom hogy fog pszichlógus foglalkozni velem,de nem lett belőle semmi majd rákérdezek megint
2017. szept. 3. 21:16
 3/5 A kérdező kommentje:
egy skizofrénnak mindig kell szednie gyógyszert? remélem nem nem akarom sokáig károsítani a májamat,tudom nem kívánság műsor de most sertraline,risperdal consta(szuri),rivotril,kventiax ot szedek ez így nagyon sok szerintem
2017. szept. 3. 21:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem szeretnek pszichológust adni, mert sokba kerül. Kérdezz rá mindenképp! Hátha jobb lesz kicsit!
2017. szept. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a terapeutát ajánlom, én is kényszerbeteg vagyok és jelentősen csökkentek a tüneteim, a kényszercselekvések és a kényszergondolatok is. Különböző gyakorlatokat szoktunk csinálni, amik nagyon hatásosak. Nem mondom hogy olcsó, de én erre már hónapok óta gyűjtöttem a pénzem, szerintem a pszichológus ide kevés, az inkább "kisebb" gondokra jó, a pszichiáter pedig gyógyszert ír, van olyan gyógyszer amit muszáj beszedni (de én nem szedtem sosem)

Mindenképpen pszichoterapeutához menj, nagyon hatásos szerintem.

2017. szept. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!