Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés
starboy1 nevű felhasználó kérdése:

Ti hogyan küzdötéttek le az ocd kényszergondolatokat? SOS

Van olyan hogy jön egy régi emlék kép,és akkor mindig azt mondom szikét bele,hogy ez mit jelent nem tudom csak igy gondolatba lejátszódik bennem.sokszor utánanézek gyógyszereknek hogy hatnak stb,vagy a youtube ot nyomkodom egésznap pedig nem akarom de kényszercselekvésként mégis csinálom.sokmindent elfelejtek,de szerintem az lehet a gyógyszerektől is. sertraline t szedek az OCD m re de ezekszerint nem sokat segitett.Nálam a dohányzás is egy kényszeres dolog szerintem,egyszerüen nem jutok egyről a kettőre nem tudok normális életet élni ezek miatt.a másik meghogy csak a margit szigetre járok ha kimozdulok,vagy épp az ébredések alapitványba,ahova járok pszichiátriára,jelenleg paranoid skizofrénia és ocd a diagom.van olyan hogy napi 4-5 kávét megiszom és már rosszul vagyok.nemtudok dolgokat befejezni amiket elkezdtem.Tudnátok ajánlani valamit nekem? Mi kell erre? terepauta? 26 /F

2017. szept. 3. 21:11  Privát üzenet  

A válaszok
Kolompár Achillesz nevű felhasználó válasza:

De hát kezelnek! Pszichológus nem foglalkozik veled?

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2017. szept. 3. 21:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mondta az orvosom hogy fog pszichlógus foglalkozni velem,de nem lett belőle semmi majd rákérdezek megint

# 2/5Időpont 2017. szept. 3. 21:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

egy skizofrénnak mindig kell szednie gyógyszert? remélem nem nem akarom sokáig károsítani a májamat,tudom nem kívánság műsor de most sertraline,risperdal consta(szuri),rivotril,kventiax ot szedek ez így nagyon sok szerintem

# 3/5Időpont 2017. szept. 3. 21:18 Privát üzenet
Kolompár Achillesz nevű felhasználó válasza:

Nem szeretnek pszichológust adni, mert sokba kerül. Kérdezz rá mindenképp! Hátha jobb lesz kicsit!

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2017. szept. 3. 21:25 Privát üzenet

Mindenképpen a terapeutát ajánlom, én is kényszerbeteg vagyok és jelentősen csökkentek a tüneteim, a kényszercselekvések és a kényszergondolatok is. Különböző gyakorlatokat szoktunk csinálni, amik nagyon hatásosak. Nem mondom hogy olcsó, de én erre már hónapok óta gyűjtöttem a pénzem, szerintem a pszichológus ide kevés, az inkább "kisebb" gondokra jó, a pszichiáter pedig gyógyszert ír, van olyan gyógyszer amit muszáj beszedni (de én nem szedtem sosem)

Mindenképpen pszichoterapeutához menj, nagyon hatásos szerintem.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2017. szept. 3. 21:31 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egy rossz élmény elő tudja hozni a kényszergondolatokat az emberből?
Trauma okozta szorongást, és kényszergondolatokat pszichoterapeuta kezel?
Pszichológus segíthet legyőzni a kényszergondolatokat?
Szexualitással kapcsolatos kényszergondolatokat "sima" pszichológus, pszichiáter is tudja kezelni, vagy szexuálpszichológushoz érdemes fordulni?
Hogyan tudnám "megállítani" a kényszergondolatokat?
Ajánlanátok Makón olyan pszichoterapeutát, aki komoly szorongással, és agresszívitással kapcsolatos kényszergondolatokat tud gyógyszer nélkül kezelni?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!