Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy rossz élmény elő tudja...

Egy rossz élmény elő tudja hozni a kényszergondolatokat az emberből?

Figyelt kérdés

Rájöttem, hogy egy ismerősöm nagyon csúnya dolgokat mond

rólam. Eleinte csak emiatt voltam ideges, de aztán előjött egy olyan, hogy nem szeretem a családomat.



2017. jún. 12. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, elő.
2017. jún. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2017. jún. 12. 20:06
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a kényszerbetegségem kialakulását egy teljesen szilárd ponthoz tudom kötni az életemben, ami nem volt jó élmény, sőt, traumatikusnak is nevezhető. Azóta már 6 éve küzdök kényszergondolatokkal. De egyébként nekem a kezelésem már régóta folyik, és elvileg, annál jön elő, aki hajlamos rá. Hosszú évekig is lappanghat, de ha benned nagyobb a hajlam egy ilyen betegség kialakulására, akkor egy nagyobb csalódás, vagy rossz élmény előhozhatja az addig lappangó, és amúgy lehet majd csak később előtőrő kényszerbetegséget.

De ha még most kérsz segítséget, akkor csírájában el lehet kapni a dolgot.

2017. jún. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!