Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus mennyiért "beszél...

Pszichológus mennyiért "beszélget"?

Figyelt kérdés
Lehetséges olyan, hogy orvosi beutalásra elmehetek pszichológushoz, kivizsgál és felállít egy diagnózist az állapotomról? Eléggé lehangolt vagyok, kb. semmi nem tud foglalkoztatni, vagy ha igen se sokáig. Mindegy, a lényeg hogy van-e valami mód arra, hogy megtudjam tulajdonképpen mi az oka ennek? Ha pedig az említett módon nem lehetséges, akkor mennyiért vállalják általában ezeket a beszélgetéseket?

2017. szept. 4. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

TB alapon teljesen ingyenes.

Én pánikbeteg voltam, illetve szorongtam, engem háziorvos utalt be a pszichiátriára, ott volt egy beszélgetés és egy teszt, annak alapján mondták, hogy nincs szükségem pszichiátriai kezelésre, sem gyógyszerre, viszont ha szeretném, én döntöm el, pszichológushoz járhatok, mert egyébként indokolt volt. Így én teljesen ingyenesen jártam a kórházba pszichológushoz. Szerencsére segített is, teljesen meggyógyultam.

2017. szept. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Az OEP tudtommal csak úgy támogatja a pszichológussal való beszélgetést, ha elmész a pszichiátriára, és az orvos javasolja azt. Ha így teszel, említsd meg a pszichiáternek, hogy szeretnél igénybe venni ilyen lehetőséget. Ha saját erőből akarod finanszírozni, akkor 6-7 ezer forint körül indul egy óra beszélgetés díja, de könnyen lehet a duplája is.
2017. szept. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Háziorvos mindenképp továbbküld, vagy előbb ő is tesztet írat, vagy mi alapján dől ez el?
2017. szept. 4. 10:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvos nem szakorvos, tehát ő nyilván tovább küld, amennyiben szükségesnek ítéli meg.
2017. szept. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Amennyiben szükségesnek ítéli meg. Ha nem szakorvos, akkor hogy ítéli meg hogy kell-e nekem vagy sem segítség? Elmondás alapján bárkit továbbküldhet akkor, aki kéri.
2017. szept. 4. 11:07
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Nem szakember, de orvos és nem is hülye. Nyilván látja, hogy milyen segítségre van szükséged és aszerint küld tovább, de kezelni nem tud, mert nem szakorvos.

Meg aztán nem mindig kell orvoshoz járni, van, amikor csak szimplán nekünk magunknak kell változtatni, kicsit máshogy hozzáállni az emberekhez és akkor nincs szükség orvosi segítségre sem, hisz ha mi nem változtatunk, akkor más sem fog változni. És ezt a pszichológus sem tudja megoldani. Ezért írtam, hogy amennyiben szükségesnek ítéli meg.

2017. szept. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Duenna ***** válasza:
A felvázolt "betegség" tünetek nem betegség, csak hangulat. Erre pedig semmiféle gyógyszer nincs, csak te magad. Ha már fiatalon kábasággal küszködő gyógyszerfüggő akarsz lenni, akkor szedjél nyugtatókat, altatókat, amit a pszichológus felír neked, és majd évek múlva rájössz arra, hogy a lelki-hangulati problémáidat a gyógyszer nem oldotta meg, de tönkretette a szervezetedet. A legjobb gyógyszer te magad vagy a magad számára, vedd kezedbe az életedet, a sorsodat, és kezd el rendbetenni, pszichológus és gyógyszer nélkül. Ehhez csak akarat kell. Ha nem értesz velem egyet, akkor tegyed azt, amit szeretnél.
2017. szept. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A pszichológia lényege, hogy gyógyszer-vegyszer nélkül próbál segíteni, gyógyítani, tehát valószínűleg nem ír. A pszichiáter szinte biztosan ír. Ha magánrendelésre mégy, az ár simán lehet 15 ezer Ft/ óra, vagy több: felső határ a csillagos ég ( pont úgy, mint a szép lányoknál... :-D )

Próbáld TB alapon!

2017. szept. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Két fizetős pszichológusnál voltam eddig, egyik 5000Ft/60 perc, másik 7000Ft/50perc. Voltam Tündérhegyen, ami ugye ingyenes. Fizetős pszichiáternél is voltam, ő azt mondta először, h. 10 000Ft/60 perc, aztán mondta, ha akarom, lehet kevesebb is. Így egyeztünk meg 5000Ftban.
2017. szept. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!