Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax függőség gyógyítása...

Xanax függőség gyógyítása antidepresszánssal?

Figyelt kérdés
Sok éve Xanaxon élek,egyre magasabb dózis kell. Elmentem pszichiáterhez,mert már soknak találtam. Most antidepresszánst szedek,de még mellette nyugtatót is kapok. Valaki szokott már így le? Tényleg le lehet jönni a Xanaxról így?

2017. szept. 8. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, neked mennyi a napi adagod. Lehet, hogy jóval több mint ami nekem volt. Én rivotrilból szedtem napi három 0,5-öst. Nyáron elég volt, amikor meleg, napos frontmentes volt az idő, hogy reggel vettem csak be, mert átlendített a napon. Aztán ahogy bejött az hideg, vissza kellett állnom, viszont egyre kevesebbet vettem be. Mindig letörtem belőle. Elég volt a reggeli egy, délben egy fél, este egy egy fél. És így tovább, most már a napi egyet negyedelem. Szerintem csak így lehet leszokni folyamatosan. Ezen kívül rengeteget mozgok. Úszás, kerékékpár, túra, torna, ami mind örömet okoz. Van hobbym, amit alig várok, hogy csinálhassak, szóval rengeteg öröm van az életemben. Életmódváltással és fokozatos elhagyással lehet csak szerintem leszokni. Az hogy neked még felírtak valami plusz újat, ezzel csak tetézik a bajodat, szerintem. De nem tudhatom, hogy a te esetedben miért kellett annyira növelni a xanaxot. Mennyit szedtél?
2017. szept. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Miért szedted a xanaxot? Szerintem csökkentsd az adagot és helyette idővel kezdj természetes nyugtatót szedni, majd azt is hagyd el.
2017. szept. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
a Xanax egy antidepresszáns :D
2017. szept. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
A Xanax az nem antidepi, hanem nyugtató. Nem tudom mennyit szedsz, de nem megoldás az antidepresszáns. Ennek még van egy csomó mellékhatása is. Próbálj meg sportolni, mozogni, minél többet. Foglald el magad. Lélegezz helyesen! Növényi szereket szedj, és a Xanax adagját nagyon lassan csökkentsd.
2017. szept. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
14%

az antidepitől milyen leszel? Ne mond, hogy tele leszel energiával :D

Ugyanúgy kikapcsolja az agyad, zombivá tesz

2017. szept. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Írd le, hogy konkrétan mennyi mg-ot szedsz. Én napi 7mg körül, ebben 2mg sr is van. Nem ismerek olyat, aki leszokott.
2017. szept. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg kb. 3 mg,de van,hogy összejön a 4 mg. En már nagyon régóta szedem,anno házidoki írta fel . Nekem jó volt,így rajta felejtettek. Nincs is vele semmi gond. Csak olvastam,hogy mások hogy riadoznak tőle,de nekem félévente van nagylabor,tökéletes minden. Munka mellett tanulok,4-5-ös az átlagom. Szóval memória is jó. A pszichiáter azonnal nyomta belém a Rexetint,majd Cymbaltát. Nem érzem magam motiváltnak. Sőt totál lelassultam és alig emlékszem az elmúlt napokra. Ezért kérdeztem,hogy jött e már így le valaki róla. Én is a csökkentés mellett voksolok amit közben növényi nyugtatókkal váltanék ki lassan. Azért még írjatok,ha van tippetek az elvonás tüneteinek csökkentésére,Már próbáltam....borzalmas volt.
2017. szept. 9. 15:36
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves 7mg-os! Nem vagy túl tompa tőle?
2017. szept. 9. 15:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagyok tompa. Ettől tudok csak aludni. Rendesen a függője vagyok. Egy nap sem telik el xanax nélkül. A mg a hozzászokás miatt nő. Most éppen sikerült 7-re csökkentenem.
2017. szept. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyat aki leszokott. Én vagyok az. Ez sem lehetetlen de pszichoterápia nélkül teljesen értelmetlen. Én a 2 mg-os sr mellett szedtem a sima egy mg-osat. Sőt keményebb gyógyszereket is. Az antidepresszánssal leszokni hülyeség. Az csak átszokás.
2017. szept. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!