Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, segítségre van...

Úgy érzem, segítségre van most már szükségem. Kihez fordulhatnék?

Figyelt kérdés

Én egy 13 éves lány vagyok. Ha probléma a korom, kérlek lépj ki, ne is kezdj el veszekedni/kötekedni. Köszönöm.


Kezdeném az elejével. Anyámék születésem óta alkoholisták. Vannak időszakok, amikor egyáltalán nem nyúlnak a piához, de ezek rövidek, és ritkák. Most mégjobban be vannak rúgva mostanában, mert mamám haldoklik a kórházban. (Rák, áttétek keletkeztek az agyában, van, amikor fel sem ismer) Papám egy éve meghalt. Nincs ember a közelemben, akitől segítséget tudnék kérni. Egyetlen legjobb barátnőm pedig 350 km-re lakik tőlem. Nem is találkoztunk még. De ő sem vesz komolyan annyira, mindenki azt hiszi, "divatdepi" az egész. Onnan indult, de már nem az. Nagyon szégyenlem, de vagdosom magam, és hiába akarok leállni, nem megy. Pánikrohamaim és öngyilkossági gondolataim vannak. Félek már magamtól. Attól tartok, hogy személyiségzavarom van. Apámnak is az van, de már nem csinál semmit magával, csak iszik. Sorra utálnak meg az emberek a depim miatt. Mit tehetnék? Barátnőmnek sem mondom már el. Nem akarom idegesíteni. Mert mindig van valami bajom. És attól félek, ő is elhagy. Kitől kérhetnék segítséget?


2017. szept. 12. 15:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Kicsit összeszedetlen lett a fogalmazásom, elnézést kérek.
2017. szept. 12. 15:17
 2/6 A kérdező kommentje:
250 km, nem 350.
2017. szept. 12. 15:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Kék vonal (gyermek- és ifjúsági telefonszolgálat)

116-111

Éjjel-nappal, vezetékesről hívható, ingyenes.



Ifjúsági Lelki Elsősegély

137-00

Ingyen hívható hétfőtől szombatig 9-21 óra között vezetékes számról és

30-as mobiltelefonról.


Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok

116-123

Éjjel-nappal, mobilról vagy vezetékesről hívható, mindkettőről ingyenes.

2017. szept. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A kék vonalon már gondolkodtam, de gyáva vagyok felhívni. A chahet meg nem tudom telefonon megnyitni.
2017. szept. 12. 15:27
 5/6 A kérdező kommentje:
Valaki? 😔
2017. szept. 12. 19:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Az iskolában vagy a nevelési tanácsadóban kell lennie pszichológusnak. Vedd fel vele a kapcsolatot!
2017. okt. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!